ائتلاف سعودی به آتش بس در یمن تن داد، انصارالله استقبال کرد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، ائتلاف سعودی خاطرنشان کرد که از تصمیم دولت مستعفی یمن برای قبول درخواست سازمان ملل با برقراری آتش بس در یمن حمایت می نماید.

ائتلاف سعودی به آتش بس در یمن تن داد، انصارالله استقبال کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها به نقل از المسیره، ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی بامداد پنجشنبه در سخنانی گفت که فرماندهی ائتلاف از تصمیم دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی برای قبول درخواست دبیرکل سازمان ملل درباره آتش بس حمایت می نماید.

ترکی المالکی توضیح داد: فرماندهی ائتلاف عربی از کوشش های مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن برای برقراری آتش بس در یمن و کاهش تنش ها در این کشور و اقدامات عملی وی برای اعتمادسازی بین دو طرف در زمینه های انسانی و مالی حمایت می نماید.

وی در ادامه مدعی شد که موافقت با آتش بس در یمن با هدف کاهش درد و رنج مردم یمن و مقابله جدی با خطر ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع آن در این کشور صورت می گیرد.

از سوی دیگر، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن از بیانیه ائتلاف سعودی درباره موافقت آن با آتش بس و کاهش تنش در یمن استقبال کرد و گفت: ما منتظر اقدامات و اجرای عملی آن هستیم.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل از همه طرف های شرکت نماینده در درگیری های مسلحانه در دنیا خواست تا جنگ و درگیری را متوقف و با دشمن مشترک مانند ویروس کرونا مقابله نمایند.

گوترش چهارشنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری الجزیره گفت: طرحی که سازمان ملل متحد اعلام نموده است به مثابه درخواست برای یاری به کشورهای بسیار فقیر در مقابله با کرونا است.

وی اضافه کرد: همه حامیان طرف های درگیر در یمن باید به ندای انسانی من به منظور آتش بس در این کشور گوش فرا دهند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ائتلاف سعودی به آتش بس در یمن تن داد، انصارالله استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف سعودی به آتش بس در یمن تن داد، انصارالله استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید