هشدار درباره معاملات سیاسی برای ادامه حضور آمریکایی ها و توطئه علیه حشد شعبی

به گزارش وبلاگ انجمن ها، خبرنگاران : یک تحلیلگر سیاسی عراقی درباره وجود معاملات سیاسی در عراق برای ادامه حضور آمریکایی ها و عدم محاکمه آنها به دنبال جنایاتشان، هشدار داد.

هشدار درباره معاملات سیاسی برای ادامه حضور آمریکایی ها و توطئه علیه حشد شعبی

به گزارش وبلاگ انجمن ها به نقل از تسنیم صباح الطائی تحلیلگر سیاسی عراق در مصاحبه با پایگاه خبری المعلومه گفت که به احتمال زیاد معاملاتی میان برخی طرف های سیاسی و دولت آمریکا وجود دارد که مانع محاکمه واشنگتن به دلیل جنایات نظامیان آن در عراق می شود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی با اشاره به اینکه بقای آمریکا در عراق و ادامه نقض حاکمیت این کشور نیز ضمن همین معاملات است، گفت: جنایات آمریکا در عراق به ویژه ترور فرماندهان حشد شعبی و تجاوز به مواضع و اردوگاه های نیروهای امنیتی از خلال پهپادها و نقض حریم هوایی عراق به شکل مستمر، جای سکوت ندارد.

بیشتر بخوانید

  • واکنش دولت عراق به حمله پ ک ک ضد نیروهای پیشمرگه

  • واکنش ائتلاف الفتح به انتخابات آمریکا؛ فقط خروج نظامیان از عراق برای ما مهم است

الطائی اظهار داشت که عدم محاکمه آمریکا و سکوت دولت در برابر جنایات آن بیانگر وجود معاملات سیاسی است که موجب می شود این جنایات نادیده گرفته شده و پرونده آنها در دادگاه های بین المللی باز نشود.

این تحلیلگر سیاسی عراق شرح داد که یک سری منافع سیاسی وجود دارد که برخی طرف ها را ملزم به سکوت و تلاش برای ابقای آمریکایی ها در عراق می کند، همین امر به منزله هشداری درباره افزایش جنایات واشنگتن در عراق و نقض حاکمیت آن است.

نمایندگان مجلس عراق نیز از فراکسیون های مختلف با انتقاد از ادامه حضور آمریکایی ها در این کشور بدون هیچ تحرکی از جانب دولت برای اجرای مصوبه مجلس در اخراج نیروهای خارجی تاکید کردند که ایالات متحده در تلاش برای تضعیف حشد شعبی و متوقف کردن دستاوردهای آن در خدمت سرمایه گذاری های خودش در عراق است.

به همین دلیل قصی عباس نماینده ائتلاف فتح عراق در مصاحبه با المعلومه گفت که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق از نظر قانونی موظف به مشخص زمان خروج آمریکایی ها از کشور است و در غیر این صورت و وجود هرگونه مخالفت با این تصمیم مجلس، وی در برابر مجلس باید پاسخگو باشد.

از سوی دیگر محمد کریم نماینده فراکسیون صادقون در مجلس عراق نیز درباره اقدام آمریکا برای تحریک برخی عناصر و مزدوران خود برای ایجاد هرج و مرج در عراق و تضعیف نقش حشد شعبی و ترور فرماندهان آن هشدار داد.

سالم الطفیلی عضو کمیته سرمایه گذاری مجلس عراق نیز گفت که واشنگتن در تلاش برای ادامه حضور نظامیان خود در عراق در راستای منافع آمریکا و به ویژه سرمایه گذاری و پرونده های اقتصادی این کشور جهت تحقق اهداف مادی آن است.

منبع: اقتصادنیوز

به "هشدار درباره معاملات سیاسی برای ادامه حضور آمریکایی ها و توطئه علیه حشد شعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره معاملات سیاسی برای ادامه حضور آمریکایی ها و توطئه علیه حشد شعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید