سابقه تاریک سعودی ها، سایه سنگینی بر نشست گروه 20 انداخته است

به گزارش وبلاگ انجمن ها، تهران (پانا) - وزارت خارجه ایران در توییتی به بازنشر انتقادها و اعتراض ها به ریاست عربستان بر نشست آینده گروه 20 پرداخت.

سابقه تاریک سعودی ها، سایه سنگینی بر نشست گروه 20 انداخته است

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه توییترش در عکس نوشته ای با بیان این که نشست گروه20 با ریاست عربستان سعودی در تاریخ 21 و 22 نوامبر تحت شعار مبارزه با فساد برگزار می شود، نوشت: به دلیل سابقه تاریک عربستان سعودی، 45 نفر از اعضای سنای آمریکا خواستار تحریم این نشست توسط دولت شده اند. 65 نفر از اعضای مجلس اروپا نیز در نامه ای خواستار تنزل حضور اتحادیه اروپا در نشست مجازی گروه 20 شده اند.

نشست گروه 20 عربستان سعودی با شعار ساختن آینده ای عادلانه تر برای زنان و مبارزه با فساد مزین شده است . یک مقام عفو بین الملل گفته است کسانی که خواستار ایجاد تغییراتی اساسی در عربستان سعودی بوده اند، حال در زندان به سر می برند. رهبران جهان نباید فریب این ظاهرسازی را بخورند. باید به همان اندازه ای که به دنبال سرمایه گذاری در عربستان سعودی هستند، نگران حقوق بشر نیز باشند.

2020 سال خوبی برای محمد بن سلمان نبوده است . مجمع عمومی سازمان ملل درخواست کاندیداتوری عربستان برای عضویت در شورای حقوق بشر را رد کرده است . حال سابقه تاریک سعودی ها، سایه سنگینی بر نشست گروه 20 که در عربستان سعودی برگزار می شود، انداخته است .

منبع: خبرگزاری پانا

به "سابقه تاریک سعودی ها، سایه سنگینی بر نشست گروه 20 انداخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سابقه تاریک سعودی ها، سایه سنگینی بر نشست گروه 20 انداخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید