ایجاد دوره دکتری فناوری ماهواره در دانشگاه علم و صنعت

به گزارش وبلاگ انجمن ها، رییس دانشکده فناوری های نوین دانشگاه علم و صنعت ایران از مصوب شدن دوره دکتری فناوری ماهواره در دانشگاه علم و صنعت ایران اطلاع داد و گفت: دانشکده فناوری های نوین دانشگاه، از مهرماه 1399 برای اولین بار در دوره دکتری فناوری ماهواره دانشجو می پذیرد.

ایجاد دوره دکتری فناوری ماهواره در دانشگاه علم و صنعت

به گزارش وبلاگ انجمن ها، دکتر یونسیان، رییس دانشکده فناوری های نوین در همایش جوانان، فناوری و فضا که امروز به مناسبت هفته جهانی فضا با همکاری سازمان فضایی ایران در آمفی تئاتر مجتمع علوم پایه دانشگاه علم و صنعت برگزار گردید، با تقدیر از حضور مسئولان بلندپایه صنعت فضایی کشور در این همایش، با شرح اینکه هفت سال از تاسیس دانشکده فناوری های نوین گذشته و در این مدت کم، موفقیت های چشمگیری حاصل شده است، گفت: علت این درخشش ها دو مؤلفه است؛ یکی حضور نیروهای جوان در این دانشکده و دیگری رشته - گرایش های نوین و برتر این دانشکده که موجب شدند دانشکده مذکور با سرعت خیره کننده ای پیش رود. به طور مثال در ماه گذشته دو ارتقا به دانشیاری داشتیم و این هفته هم سومین آن خواهد بود. همچنین بحث رونمایی از سه دستگاه جدید را داشتیم که جنبه ملی داشت.

دکتر یونسیان سپس به ارائه یک پیشنهاد برای ایده پروری در زمینه هوا و فضا پرداخت و همچنین پیشنهاد کرد با توجه به پیگیری پروژه های متفاوت مرتبط با ماهواره و مسائل بعضا مشترک آنها، سازمان فضایی و معاونت فضایی وزارت آی سی تی، فهرستی از مسائل فناورانه این پروژه ها تهیه نموده و در معرض تحقیقات دانشگاه ها قرار دهند تا پراکنده کاری در بحث ماهواره رفع گردد.

در این همایش، مراسم معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشکده فناوری های نوین دانشگاه علم و صنعت نیز برگزار گردید. لازم به ذکر است چهارم تا دهم اکتبر به نام هفته جهانی فضا نامگذاری شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایجاد دوره دکتری فناوری ماهواره در دانشگاه علم و صنعت" امتیاز دهید

1 کاربر به "ایجاد دوره دکتری فناوری ماهواره در دانشگاه علم و صنعت" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد دوره دکتری فناوری ماهواره در دانشگاه علم و صنعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید