ایجاد توازن بین افراد بستری و ترخیص شده از بیمارستان ها در روسیه

به گزارش وبلاگ انجمن ها، وزیر بهداشت روسیه با اشاره به بستری بودن بیش از 100 هزار فرد مبتلا به کووید-19 و وجود داروهای جدید برای درمان بیماران حاد، از ایجاد تعادل در میزان بستری شدن افراد و ترخیص از بیمارستان ها در این کشور خبر داد.

ایجاد توازن بین افراد بستری و ترخیص شده از بیمارستان ها در روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها به نقل از خبرگزاری نووستی، میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه گفت که در این کشور بین کسانی که با علائم بیماری کووید-19 در بیمارستان ها بستری می شوند با افرادی که پس از درمان از بیمارستان ها مرخص می شوند، تعادل حاصل شده است.

به گفته وی، در حال حاضر بیش از 100 هزار بیمار آلوده به ویروس کرونا در بیمارستان ها بستری هستند و فقط برای حدود 1500 بیمار استفاده از دستگاه های تنفس مصنوعی ریه مورد نیاز است.

وزیر بهداشت افزود: اکنون داروهای جدیدی وجود دارد که امکان درمان بیمارانی که در شرایط جدی بیماری کووید-19 قرار دارند را فراهم کرده و جان افراد بسیاری را نجات داده است.

میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در روسیه بسیار کمتر از سطح جهانی است

روز گذشته تاتیانا گلیکووا معاون نخست وزیر روسیه گفته بود که میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در این کشور، 7.6 برابر کمتر از این شاخص در کل جهان است.

وی گفت: بار دیگر تأکید می کنم، همانطور که به اطلاع رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هم رسانده شده، موارد فوت در اثر بیماری کووید-19 در روسیه 7.6 درصد کمتر از میزان مرگ و میر در سطح جهان است.

معاون نخست وزیر تأکید کرد که مقامات روسیه به دلایل کاملاً واضحی، آمار دقیق مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را منتشر کرده و هیچ دستکاری در آمار صورت نمی گیرد.

خانم گالیکووا همچنین یادآور شد، مسکو، به رغم داشتن بیشترین تعداد موارد شناسایی موارد جدید آلودگی به ویروس کرونا، توانسته به خوبی از عهده کنترل شیوع این بیماری برآید.

بر اساس آمار منتشره روز چهارشنبه، در روسیه تا به امروز بیش از 242 هزار مورد بیماری کووید-19 شناسایی شده ، بیش از 48 هزار نفر از آنها درمان شده و حدود 2200 نفر جان خود را از دست داده اند.

ضمن اینکه، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در پایتخت روسیه شب گذشته گزارش داد که طی روز گذشته (چهارشنبه)، 58 بیمار دیگر در اثر عفونت ناشی از ویروس کرونا در مسکو جان باختند، بدین ترتیب تعداد کل مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-19 در پایتخت به 1290 نفر رسید.

این ستاد با اشاره به اینکه اکثریت متوفیان به بیماری های مزمن دیگری هم مبتلا بودند، از ساکنین مسکو خواست تا در صوت بروز نخستین علائم مشکوک به آلودگی به ویروس کرونا، از خانه خارج نشده و فوراً پزشک را مطلع کنند.

طبق این اطلاعات، طی 24 ساعت گذشته در پایتخت روسیه 4 هزار و 703 مورد جدید عفونت ویروس کرونا تأیید شده است. 41.7 درصد موارد جدید این بیماری در بین شهروندان 18 تا 45 سال شناسایی شده و 33.3 درصد بیماری در سنین 46 الی 65 سال مشاهده شده است. سهم مبتلایان به بیماری کووید-19 در سنین بالای 66 سال به 16.4 درصد و در بین بچه ها به 8.8 درصد رسیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ایجاد توازن بین افراد بستری و ترخیص شده از بیمارستان ها در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد توازن بین افراد بستری و ترخیص شده از بیمارستان ها در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید