ادامه بازداشت زندانیان سیاسی در گوانتاناموی امارات

به گزارش وبلاگ انجمن ها، کمپین بین المللی برای آزادی در امارات از آزاد نشدن چند زندانی سیاسی اماراتی علی رغم خاتمه دوره محکومیتشان و شرایط نامناسب آنها در زندان پرده برداشت.

ادامه بازداشت زندانیان سیاسی در گوانتاناموی امارات

به گزارش وبلاگ انجمن ها، به نوشته روزنامه القدس العربی، کمپین بین المللی برای آزادی در امارات مقامات این کشور را به نگه داشتن پنج زندانی سیاسی در زندان بدنام الرزین معروف به گوانتاناموی امارات علی رغم سرانجام دوره محکومیتشان متهم کرد.

طبق این گزارش، پنج زندانی مذکور عبدالله الهاجری، عمران الحارثی، محمود الحسینی، مصور الأحمدی و فهد الهاجری هستند. چهار زندانی اول پس از یک محاکمه بحث برانگیز بازداشت و زندانی شدند و طبق حکمشان، باید 16 ژوئیه 2019 آزاد می شدند.

این کمپین در ادامه گزارش داد: الهاجری نیز باید ماه گذشته میلادی آزاد می شد اما همچنان پشت میله های زندان است. این پنج زندانی سیاسی به أحمد الملا، فیصل الشوه، عثمان الشوه، عبد الواحد الشوه، عبد الله الحِلوی، سعید البریمی و خالد ربیعه اضافه می شوند که دوره محکومیتشان سرانجام یافته اما همچنان در زندان به سر می برند.

این کمپین در ادامه خواهان آزادی هرچه سریع تر و بدون شرط تمامی زندانیان عقیدتی در بند شد و نسبت به ادامه بازداشت فعالان در سایه شیوع کرونا در گوانتاناموی امارات هشدار داد.

طبق این گزارش، مقامات امارات در سال 2013 محاکمه گروهی را انجام دادند که در رسانه ها به ماجرای امارات 94 معروف است و طی آن 94 شهروند اماراتی از جمله چند وکیل، دانشجو و استاد محاکمه و محکوم به توطئه علیه نظام حاکم در امارات به دلیل درخواست انجام اصلاحات سیاسی شدند. در این محاکمه 69 تن از افراد مذکور به شکل غیرعادلانه ای محکوم شدند.

کمپین بین المللی برای آزادی در امارات در ادامه گزارش خود تأکید کرد که افراد مذکور در زندان مورد شکنجه و آزار قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ادامه بازداشت زندانیان سیاسی در گوانتاناموی امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بازداشت زندانیان سیاسی در گوانتاناموی امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید