تمدید احتمالی تدابیر محدودکننده در مالزی برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ انجمن ها، نخست وزیر مالزی از تمدید احتمالی محدودیت های حابجایی و سفر در این کشور به مدت دو هفته دیگر خبر داده است.

تمدید احتمالی تدابیر محدودکننده در مالزی برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها به نقل از رویترز، محی الدین یاسین نخست وزیر مالزی روز دوشنبه در اظهاراتی گفت: دولت احتمالا تمدید محدودیت های اعمال شده برای جابجایی و سفرهای درون شهری و برون شهری را به مدت دو هفته دیگر مد نظر قرار خواهد داد و بسته های محرک اقتصادی و اقتصادی بیشتری را برای کاهش تبعات منفی ناشی از گسترش ویروس کرونا اعلام خواهد نمود.

بر اساس این گزارش وی اضافه نمود: شورای امنیت ملی مالزی قرار است 30 مارس یعنی دوشنبه هفته آینده نشستی را برگزار کند تا درباره اقداماتی که قرار است پس از خاتمه مهلت فعلی محدودیت های اعمال شده اتخاذ گردد، تصمیم گیری کند.

دولت مالزی در حالی دستور استقرار نیروهای ارتش را برای اجرای مقررات مربوط به محدودیت رفت و آمد به مدت دو هفته صادر نموده است که این کشور جنوب شرق آسیا بالاترین موارد ابتلا به ویروس کرونا را داشته است که علت اصلی آن به خاطر تجمعات گسترده مذهبی است که اواخر ماه گذشته برگزار شده است.

بر اساس این گزارش ویروس کرونا تا به امروز بیش از 3460 نفر را در مالزی آلوده نموده و 86 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

پس از آنکه مالزی در روز چهارشنبه محدودیت های سفر را در پی افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا گفت، سنگاپور و ویتنام نیز محدودیت هایی را علیه ورود اتباع خارجی به این کشورها اعلام نموده اند.

نیروهای ارتش مالزی به پلیس پیوسته اند تا جاده ها را مسدود نموده و گشت های گسترده ای را در سراسر مالزی انجام دهند و نسبت به اجرای دقیق و منظم مقررات منع رفت و آمد اطمینان حاصل نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تمدید احتمالی تدابیر محدودکننده در مالزی برای مقابله با ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید احتمالی تدابیر محدودکننده در مالزی برای مقابله با ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید