زمان آغاز تمرینات و بازیهای لیگ فوتبال، ورود 65 ساله ها ممنوع شد!

به گزارش وبلاگ انجمن ها، نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال در هفته بیست و یکم به دلیل شیوع و گسترش ویروس کرونا متوقف شد و بعداز گذشت چند ماه احتمالات زیادی در خصوص برگزاری ادامه مسابقات یا لغو کلی آن مطرح می گردد.

زمان آغاز تمرینات و بازیهای لیگ فوتبال، ورود 65 ساله ها ممنوع شد!

ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت پس از برگزاری جلسه عصر دوشنبه با مسئولان ورزش در خصوص آخرین تصمیمات اتخاذ شده در خصوص معین تکلیف لیگ برتر و لیگ دسته اول فوتبال گفت: با توجه به شرایطی که در فوتبال جهان حاکم است ما شرایط سه لیگ معتبر بوندسلیگا، سری آ و لالیگا را آنالیز کردیم. البته بعضی لیگ ها در حال آغاز شدن هستند و بعضی هم به طور کامل تعطیل نموده اند اما ما این سه لیگ معتبر آلمان، ایتالیا و اسپانیا را مد نظر قرار دادیم.

وی با اشاره به زمان باقی مانده از مسابقات لیگ برتر گفت: با توجه به اینکه 9 هفته از مسابقات باقی مانده است ما سه هفته را برای تمرین و شش هفته را هم برای برگزاری مسابقات در نظر داریم. البته به این نکته هم توجه کردیم که لیگ قهرمانان آسیا باید مردادماه به صورت متمرکز در یک کشور برگزار گردد و لیگ فصل بعد هم باید به موقع آغاز گردد. ضمن اینکه بازی های تیم ملی را هم در پیش دارم.

معاون وزیر بهداشت در ادامه تاکید نمود: مهمترین نکته ای که ما مد نظر داریم سلامتی کادر فنی و خود بازیکنان است. پیش بینی هایی اجرا شده است و یکسری موارد را تعیین نموده ایم که اصلاً نمی توانیم به سمتش برویم. مثل اینکه بازی ها با تماشاگر باشد که اصلاً امکانش وجود ندارد.

وی ادامه داد: اینکه شرایط بازیکنان چطور باشد و هتل چطور باشد اتوبوس چطور باشد را هم آنالیز کردیم. داخل زمین را هم آنالیز کردیم. در تمرین تماس نزدیک خیلی محتمل نیست اما در مسابقه فوتبال به معنای واقعی کلمه آغاز خواهد شد و نمی گردد به بازیکنان گفت که با هم درگیر نشوند. در این بخش اصولی هست که باید رعایت گردد، مثل دست دادن و شادی کردن که باید برای آنها تعریف تعیین کنیم.

حریرچی با تاکید بر اینکه فعلاً هیچ چیز تعیین نیست ادامه داد: همه این موارد به توافق بین وزارت بهداشت، وزارت ورزش و ستاد ملی مبارزه با کرونا بستگی دارد که باید جوانب را آنالیز کنیم و در نهایت تصمیم بگیریم. مردم هم درخواست هایی دارند که باید آنالیز کنیم. البته در بقیه رشته ها معین تکلیف شده است اما فوتبال شرایط متفاوتی دارد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: در خصوص فوتبال لیگ برتر و لیگ دسته اول باید تصمیم بگیریم که پروتکل ها برای این رشته نوشته شده است. برای تصمیم گیری همانطور که عرض کردم شرایط لالیگا، سری آ و بوندس لیگا را در نظر گرفته ایم و تغییراتی را با توجه به شرایط بومی کشور خواهیم داشت.

وی تاکید نمود: از نظر ما هیچ چیزی قطعی نیست. بعد از اینکه ما و وزارت ورزش به فدراسیون فوتبال اعلام کردیم، فدراسیون فوتبال خودش مستقل است و می تواند تصمیم بگیرد. به هر حال فدراسیون تعهدات بین المللی دارد که باید براساس آنها تصمیم گیری کند.

حریرچی اضافه کرد: یکی از پیشنهادات این بود که بازیکنان 9 هفته در اردو باشند که عملی نیست. این بازیکنان در رفت و آمد هستند و هواپیما سوار می شوند و اگر به ویروس کرونا مبتلا شوند ممکن است برای تیم دردسر درست گردد. فدراسیون فوتبال باید در این مورد تدبیر لازم را داشته باشد که اگر یک بازیکن کرونا گرفت و تیم را تحت تأثیر قرار داد از نظر حقوقی تکلیف چه می گردد.

وی در خصوص برنامه زمانبندی امکان آغاز تمرین تیم ها گفت: ما در چند روز آینده پیشنهاد اولیه خود را خواهیم داشت اما این تصمیم منوط به تصویب وزرای بهداشت و ورزش و ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهد بود. ممکن است از اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد تمرینات آغاز گردد و تا اواسط مرداد تمام گردد. این یک فرضیه هست و باید سایر مسائل هم در نظر بگیرم. اینکه ممکن است برگزار نکنیم هم محتمل هست اما امکانش کم است. با این حال باید ما همه شرایط را آنالیز کنیم.

معاون وزیر بهداشت در خاتمه با اشاره به تدابیری که برای آغاز لیگ در نظر گرفته شده است گفت: به عنوان مثال یکی از تصمیماتی که مد نظر داریم این است که کسانی که بالای 65 سال دارند و یا اینکه بیماری زمینه ای ندارد کنار تیم ها نباشند. مورد دیگر این است که گواهی سلامت هر 5 روز یکبار از بازیکنان و عوامل گرفته خواهد شد. البته این موضوع پیچیدگی های خاص خودش را دارد که باید آنالیز همه جانبه در این مورد صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "زمان آغاز تمرینات و بازیهای لیگ فوتبال، ورود 65 ساله ها ممنوع شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان آغاز تمرینات و بازیهای لیگ فوتبال، ورود 65 ساله ها ممنوع شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید