گاردین: ترامپ شکست بخورد قرارداد انگیس با هوآوی احیا می گردد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، یک روزنامه انگلیسی نوشت، دولت انگلیس به یک شرکت چینی گفته است به دلایل ژئوپولیتیک قرارداد این دو لغو شده است و اگر رئیس جمهور آمریکا برای بار دوم رأی نیاورد احتمالا لندن به این قرارداد برمی شود.

گاردین: ترامپ شکست بخورد قرارداد انگیس با هوآوی احیا می گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها، دولت انگلیس به طور غیر علنی به شرکت تکنولوژی چینی هوآوی گفته است علت لغو قرارداد با این شرکت، مسائل مربوط به جغرافیای سیاسی است.

روزنامه گاردین روز یکشنبه نوشت، توانسته به وسیله منابعی دریابد که طی مذاکرات میان دولت انگلیس و شرکت هوآوی، ضمن اعلام دلایل ژئوپولیتیک برای لغو این قرارداد، به این شرکت گفته شده، این احتمال وجود دارد که اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در انتخابات سال جاری پیروز نگردد، قرارداد لغو شده به روال عادی برگردد.

پیش تر دولت انگلیس اعلام نموده بود بر اساس ارزیابی های فنی و توصیه های مرکز امنیت ملی سایبری، قرارداد با شرکت هوآوی لغو شده است.

با این حال اولیویر داودن معاون وزیر کشور در امور دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش، روز سه شنبه با اعلام این تصمیم دولت در جلسه مجلس عوام انگلیس گفت، تحریم های جدید آمریکا علیه چین موجب کاهش دسترسی هوآوی به قطعات خواهد شد و چنین چیزی توازن ریسک های امنیتی را تغییر می دهد.

همچنین سخنگوی بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه گفت: دلیل این که انگلیس موضع خود را تغییر داد، [نگرانی از]تأثیر تحریم هایی است که آمریکا در ماه می اعلام نمود.

طبق اعلام داودن، قرار شده تمام تجهیزات اینترنت نسل پنجم این شرکت چینی تا هفت سال دیگر (2027) از تمامی شبکه های تلفن همراه بریتانیا کنار گذاشته گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گاردین: ترامپ شکست بخورد قرارداد انگیس با هوآوی احیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاردین: ترامپ شکست بخورد قرارداد انگیس با هوآوی احیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید