چین: آمریکا به دنبال ایجاد شکاف بین ما و جهان اسلام است

به گزارش وبلاگ انجمن ها، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، آمریکا را به تلاش برای ایجاد شکاف میان کشورش و جهان اسلام متهم کرده و گفت، مسلمانان در آمریکا امنیت ندارند.

چین: آمریکا به دنبال ایجاد شکاف بین ما و جهان اسلام است

به گزارش وبلاگ انجمن ها، هوآ چونیینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در رشته توئیتهایی نوشت، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی واقعا اهمیتی به مسلمانان نمی دهند اما از مساله مسلمانان قوم اویغور به منظور پاشیدن بذر اختلاف میان چین و جهان اسلام استفاده می کنند.

او در این توئیتهایش نیتهای پشت اعلام حمایت آمریکا و کشورهای اروپایی از اویغورهای منطقه سین کیانگ را زیر سوال برده و به تبعیض گسترده علیه مسلمانان در آن کشورها و همچنین جنگهای تحت رهبری آمریکا علیه کشورهای مسلمان به بهانه مقابله با تروریسم اشاره کرد.

چونیینگ در یکی از این توئیتها با اشاره به حملات 11 سپتامبر بیان نمود: به وضوح برخی در آمریکا و اروپا واقعا اهمیتی به مسلمانان نمی دهند. چطور آنها توانستند بعد از حملات 11 سپتامبر با این شدت به تعداد زیادی از کشورهای مسلمان به نام مقابله با تروریسم حمله کرده و موجب کشته شدن صدها هزار مسلمان و آوارگی میلیونها تن از آنها شوند؟

او بر تبعیض علیه مسلمانان در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی اشاره و شرح داد: با این حال جالب است که آنها علاقه خاصی به مردم اویغور در سین کیانگ نشان می دهند در حالی 56 گروه قومی در چین وجود دارد.

وی نوشت: آنها به وضوح چیزی به جز در هم شکست وحدت، امنیت و ثبات چین با هدف مهار خیزش چین و ایجاد شکاف بین چین و جهان اسلام با هدف انحراف توجه از تبعیضهای خودشان علیه آزار مسلمانان نمی خواهند.

او تاکید کرد: آمریکا برای بیشتر مسلمانان مطمئنا کشور امنیت برای زندگی کردن نیست.

از سوی دیگر، سخنگوی دولت منطقه خودمختار سین کیانگ چین در یک نشست خبری گفت، آمریکا، انگلیس، اتحادیه اروپا و کانادا با هدف ایجاد بی ثباتی در چین دست به فریبکاری سیاسی می زنند.

وی ادعاها درباره نسل کشی در منطقه غرب چین را رد و با تحریم هایی که کشورهای اروپایی در خصوص نقض حقوق بشر در سین کیانگ گفتند، مخالفت کرد.

چین روز شنبه در واکنش به تحریم شهروندان و گروههای چینی به بهانه نوع تعامل پکن با اقلیت اویغور در سین کیانگ، تعدادی از اشخاص و نهادها در آمریکا و کانادا را تحریم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چین: آمریکا به دنبال ایجاد شکاف بین ما و جهان اسلام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا به دنبال ایجاد شکاف بین ما و جهان اسلام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید