پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان به هیأت دولت ارسال می گردد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در نشست همفکری و اخذ نظرات نمایندگان تشکل های بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان برای ارائه پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان در امسال تأکید کرد: به زودی پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی برای اعمال افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان مستمری بگیر به هیأت دولت ارسال می گردد.

پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان به هیأت دولت ارسال می گردد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ انجمن ها، دکتر مصطفی سالاری در جلسه مذکور که با حضور اعضای کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی برگزار گردید گفت: کوشش می کنیم که افزایش حقوق سال جاری را طی ماه آینده اجرایی کنیم.

سالاری با بیان اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان از مطالبات اصلی این عزیزان است، گفت: قطعا همه ما اتفاق نظر داریم که با استفاده از همه امکانات و ظرفیت ها این موضوع اجرایی گردد و در این راستا مذاکرات متعددی با رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه، وزرای محترم اقتصاد و صنعت معدن و تجارت، رئیس سازمان خصوصی سازی، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع معدنی، معاونین سازمان برنامه و بودجه به عمل آمده که از حسن نظر و اعلام موافقت اولیه ایشان در واگذاری اوراق بهادار، سهام و دارایی شرکت های دولتی جهت اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تقدیر و تشکر میکنم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تاکید بر ضرورت مدیریت صحیح منابع سازمان توضیح داد: با هزینه شدن منابع سرمایه ای برای امور جاری و تعهدات سنواتی مخالفیم.

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود از اقدامات فداکارانه مجموعه کارکنان سازمان تأمین اجتماعی بویژه در بخش درمان برای خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا تقدیر نمود و گفت: شیوع ویروس کرونا در سه حوزه شامل افزایش هزینه های درمان، افزایش هزینه بیمه بیکاری و کاهش وصول حق بیمه بر منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی تأثیرگذار بوده است.

سالاری اضافه نمود: با تمهیدات صورت گرفته و مساعدت های که از سوی دولت صورت می گیرد خدمت رسانی این سازمان به جامعه تحت پوشش بدون محدودیت و کاستی تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: در حالی که به طور معمول حدود 240 هزار نفر از سازمان تأمین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری دریافت می نمایند، علاوه بر آن تعداد، حدود 670 هزار نفر از افراد مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی به تبع شیوع بیماری کرونا درخواست دریافت مقرری بیمه بیکاری کرده اند و برای تجهیز منابع لازم به منظور پرداخت به متقاضیان واجد شرایط جدید در حال پیگیری و تعامل با سایر نهاد ها هستیم.

علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: از مدیریت و کارکنان سازمان تامین اجتماعی بویژه تیم درمان این سازمان بابت خدمت رسانی مطلوب به بیماران مبتلا به کرونا تشکر می کنیم و این عزیزان باعث افتخار و سرمایه و پشتیبان بازنشستگان هستند.

وی با اشاره به ماده 96 قانون تأمین اجتماعی گفت: این سازمان موظف است پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان را متناسب با هزینه زندگی آنان به هیات دولت ارائه دهد.

در این جلسه سایر اعضای کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان به هیأت دولت ارسال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان به هیأت دولت ارسال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید