واکنش ستاد کل به طرح دریافت مالیات به جای سربازی

به گزارش وبلاگ انجمن ها، رئیس اداره سرباز ستاد کل نیرو های مسلح گفت: مطلبی در خصوص دریافت مالیات از مشمولان غایب بعد از 28 سالگی مطرح شده است که نه تنها این مطلب صحت ندارد بلکه اصلا اولویت ستاد کل هم نیست.

واکنش ستاد کل به طرح دریافت مالیات به جای سربازی

به گزارش مهر، شب گذشته ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی تهران 20 اذعان کرد که طرحی تحت عنوان اخذ مالیات از مشمولان غایب قرار است اجرایی گردد.

وی در تشریح این طرح گفت: قرار است افرادی که از 28 سال به بعد به سربازی نرفته اند برای انجام هرگونه فعالیتی که احتیاج به کارت خاتمه خدمت داشته باشد به دلیل اینکه کارت خاتمه خدمت ندارند مبلغی تحت عنوان مالیات تحت امنیت پرداخت نمایند.

ابوترابی تأکید کرد: ما به ستاد کل نیرو های مسلح اعلام نموده ایم که مشمولان غایب از 28 سالگی تا 50 سالگی به بعد مالیات پرداخت نمایند. اینکه 50 سالگی را می گوئیم به این دلیل است که برای فرد 50 ساله در قانون سربازی در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: این مالیات به این صورت است که 50 درصد مبلغی که دیگران برای دریافت خدمات مانند اخذ گواهینامه و مسائل اینچنینی پرداخت می نمایند را باید بیشتر پرداخت نمایند. یعنی اگر اخذ گواهینامه 100 هزار تومان قیمت دارد این فرد باید 150 هزار تومان پرداخت کند.

نماینده مردم نجف آباد گفت: این موضوع برای سند زدن، سفر خارجی، خرید و فروش و هر رفتار دیگری که احتیاج به کارت خاتمه خدمت داشته باشد، قابل اجرا است. حتی ما برای شرایط کاندیداتوری در مجلس و دیگر انتخابات هم قرار است رقمی را برای این افراد در نظر بگیریم.

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیرو های مسلح در واکنش به این اظهارات گفت: کمیسیون مجلس در حال آنالیز طرح های مختلف است و این نماینده در این برنامه تلویزیونی فقط نظر خود را به صورت شخصی اعلام کردند. این طرحی که نماینده از آن سخن گفته است نه نظر کمیسیون مجلس است و نه ستاد کل نیرو های مسلح با آن موافق است.

وی توضیح داد: این طرح فقط یک پیشنهاد است. ستاد کل نیرو های مسلح وظیفه دارد تمامی طرح ها را آنالیز کند و در نهایت آنچه به صلاح نظام باشد را اعلام و اعمال کند.

رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیرو های مسلح گفت: طرحی که آقای ابوترابی از آن صحبت کردند باید آنالیز گردد و کار کارشناسی در آن انجام گردد. منکر موارد مثبت طرح نمی شوم، اما تا زمانی که یک طرح کارشناسی نشده و به تصویب نرسیده، نباید اطلاع رسانی عمومی گردد. چرا که امکان دارد تمام طرح به دلایل مختلفی رد گردد و طرح دیگری جایگزین گردد.

اولویت ستاد کل نیرو های مسلح افزایش حقوق سربازان است

وی اضافه نمود:، اما یک موضوعی را قاطعانه بگویم که ستاد کل نیرو های مسلح با هرگونه خرید خدمت سربازی قاطعانه مخالف است و هیچ برنامه و طرحی برای این موضوع ندارد.

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور با اشاره به اولویت فعلی ستاد کل نیرو های مسلح در رابطه با سربازان گفت: برای ما اولویت پرداخت حقوق سربازان است که باید از مبادی قانونی پیگیری گردد و از مجلس شورای اسلامی انتظار داریم در این خصوص ما را کمک نمایند.

رحیمی پور یادآور شد: مطابق قانون هر سرباز باید بین 60 تا 90 درصد حداقل حقوق کارکنان نیرو های مسلح را دریافت کند. در حالی که به دلایل مختلف از جمله کمبود بودجه، سربازان از مبلغ مصوبه کمتر حقوق دریافت می نمایند و لذا اولویت ما همانطور که گفتم پرداخت کامل حقوق سربازان است نه چیز دیگری.

منبع: فرارو

به "واکنش ستاد کل به طرح دریافت مالیات به جای سربازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ستاد کل به طرح دریافت مالیات به جای سربازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید