شکایت 2 دانشجوی ایرانی از آمریکا بابت بدرفتاری در فرودگاه

به گزارش وبلاگ انجمن ها، دو دانشجوی ایرانی که دولت آمریکا از ورودشان به خاک ایالات متحده جلوگیری نموده شکایت هایی جداگانه تنظیم نموده اند.

شکایت 2 دانشجوی ایرانی از آمریکا بابت بدرفتاری در فرودگاه

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ انجمن ها، دو دانشجوی ایرانی با ارائه شکایتی به وزارت امنیت داخلی آمریکا گفته اند در فرودگاه بین المللی لوگان، واقع در بوستون با آنها بدرفتاری شده و دولت آمریکا در اقدامی غیرقانونی مانع ورود آنها به این کشور شده است.

شهاب دهقانی، دانشجوی دانشگاه نورث ایسترن و ریحانه امامی که قرار بود کلاس هایش را در دانشگاه هاروارد آغاز کند اخیراً شکایت های جداگانه خودشان را تقدیم دفتر حقوق مدنی این وزراتخانه نموده و خواهان تحقیق درباره رفتار مقام های اداره مرزبانی و گمرک آمریکا شده اند.

این دو دانشجو گفته اند مقام های فدرال آمریکا برای ساعت ها آنها را در فرودگاه یاد شده بازداشت نموده و مورد بازپرسی قرار داده و در نهایت مدعی شده اند قصد دارند بیشتر از موعد مجاز در روادیدشان در آمریکا بمانند.

دهقانی و امامی تأکید نموده اند هیچ قصدی برای ماندن در آمریکا بعد از انقضای تاریخ رویدادشان نداشته اند و مقام های فدرال از ارائه هر گونه دلیلی درباره ادعایشان خودداری نموده اند.

ریجانی امامی در شکوائیه اش نوشته است: من نمی توانستم و هنوز هم نمی توانم باور کنم که با من چه رفتاری شده و دلیل آن چه بوده است.

وی اضافه نموده است: من هیچ قصدی برای ماندن طولانی مدت در آمریکا نداشتم. در واقع، هاروارد تنها دانشگاهی در آمریکا است که برای آن تقاضانامه فرستادم.

آسوشیتدپرس نوشته این دو دانشجو جزو دست کم 10 ایرانی هستند که از ماه آگوست تا به حال از ورود آنها به خاک آمریکا جلوگیری شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شکایت 2 دانشجوی ایرانی از آمریکا بابت بدرفتاری در فرودگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت 2 دانشجوی ایرانی از آمریکا بابت بدرفتاری در فرودگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید