رژیم غذایی مفید برای بچه ها مبتلا به اوتیسم

به گزارش وبلاگ انجمن ها، بیماری اوتیسم اختلال ژنتیکی است و عوامل محیطی مثل قرار دریافت مادر در معرض مواد سمی، ابتلای کودک به بیماری های عفونی از جمله بیماری سرخک، اوریون یا سرخجه و همچنین رژیم غذایی نامناسب مادر در طول حاملگی هم در ایجاد آن نقش دارد. در این موارد امکان دارد ناتوانی ذهنی و تشنج خفیف تا متوسط هم در کودک دیده شود.

رژیم غذایی مفید برای بچه ها مبتلا به اوتیسم

اصلاح رژیم غذایی

در بچه ها مبتلا به اوتیسم امکان دارد پاسخ به کازئین یا همان پروتئین شیر، گلوتن یا پروتئین گندم و سویا کاهش یابد و کودک با استفاده از غذاهای دارای گلوتن و کازئین دچار التهاب روده و اسهال مزمن، زخم دستگاه گوارش، نفخ و برگشت غذا به معده شود.

اصلاح رژیم غذایی یکی از برجسته ترین روش های درمانی جایگزین برای اوتیسم است. رژیم فاقد گلوتن(که در گندم چاودار و جو وجود دارد) و کازئین(که پروتئین اصلی موجود در لبنیات است).

گندم و محصولات تهیه شده از آن باید از فهرست غذاهای کودک مبتلا به اوتیسم حذف یا به شدت محدود شود و بهتر است کودک مبتلا به اوتیسم گندم را در هر شکلی از آن دریافت نکند.

لبنیات شامل شیر، ماست، پنیر، بستنی و خامه باید حذف یا محدود شود یا از نوع بدون کازئین استفاده شود.

از مصرف غذاهای دارای شکر، فسفات و مواد افزودنی پرهیز شود.

سویا یکی دیگر از غذاهای مرسوم و آلرژی زاست که استفاده از آن برای بچه ها مبتلا به اوتیسم بسیار مضر است چون دارای فیتیک است.

غذاهای مفید

اسیدهای چرب امگا- 3

کمبود این موادغذایی نه تنها در بچه ها مبتلا به اوتیسم بلکه در دیگر بچه ها هم به مقدار زیادی دیده می شود؛ برای ایجاد تعادل در رفتارهای بچه ها تامین این ماده غذایی در رژیم غذایی

آن ها از طریق استفاده از مواد غذایی طبیعی مثل آبزیان بسیار دارای اهمیت است.

منیزیم

منیزیم یک ماده معدنی است که استفاده از آن برای بچه ها مبتلا به اوتیسم ضروری است. برای دریافت این ماده معدنی می توانید از منابع طبیعی منیزیم مثل اسفناج، عدس، تخمه کدو و آفتابگردان استفاده کنید.

ویتامین دی

بسیاری از بچه ها مبتلا به بیماری اوتیسم کمبود ویتامین دی دارند. برای بهبود عملکرد مغز ،بدن به ویتامین دی نیاز دارد. بچه ها را تشویق کنید تا بیرون از منزل بازی کنند تا ویتامین دی بیشتری جذب کنند.

پروتئین

مصرف انواع گوشت ها از جمله گوشت قرمز ، ماهی، مرغ و تخم مرغ در بچه ها مبتلا به بیماری اوتیسم مفید است.

روغن های گیاهی

روغن های گیاهی مانند روغن کندر و روغن نعناع مغز این بچه ها را بهبود می بخشد. از گیاهانی مثل بابونه، علف چای و بادرنجبویه برای درمان کاهش علایم اوتیسم استفاده می شود.

منبع: همگردی

به "رژیم غذایی مفید برای بچه ها مبتلا به اوتیسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم غذایی مفید برای بچه ها مبتلا به اوتیسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید