خبرنگاران هواپیمای غول پیکر هند راهی ایران شد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، تهران- خبرنگاران- منابع خبری هند امروز دوشنبه از راهی شدن هواپیمای غول پیکر سی 17 این کشور به ایران برای انتقال شهروندان هندی خبر می دهند.

خبرنگاران هواپیمای غول پیکر هند راهی ایران شد

به گزارش روزنامه اکونومیست تایمز، هند امروز دوشنبه هشت بعدازظهر به وقت محلی یک فروند هواپیمای سی 17 ارتش را برای انتقال شهروندان هندی جا مانده به ایران اعزام خواهد نمود.

هارش وردان وزیر بهداشت هند پیش از این اعلام نموده بود که دولت در حال تماس با ایران برای خروج زائران و دانشجویان هندی است.

تخمین زده می گردد یک هزار و 200 شهروند هندی که بیشتر آن ها دانشجو و زائر هستند در حال حاضر در ایران حضور دارند.

اس جایشانکار وزیر امور خارجه هند نیز در حساب تویتری خود نوشت که کوشش ها برای بازگشت زائران هندی از شهر قم با هماهنگی و همکاری مقامات ایران در حال اجرا است.

وزیر امور خارجه هند تاکید نمود: سفارت هند در ایران با تمام شهروندان هندی از جمله ماهیگیران در ارتباط است و نیازهای آن ها را بر طرف می نماید. معالجه شهروندان هندی در ایران شروع شده است و بازگشت آن ها در راس امور قرار گرفته است.

پیش از این سفارت ایران در دهلی نو اعلام نموده بود که جمهوری اسلامی ایران با در نظر دریافت جنبه بشردوستانه و فوریت موضوع آمادگی کامل خود برای برقراری تعدادی پرواز برای تخلیه فوری کلیه اتباع جا مانده از هر دو طرف با در نظر دریافت کلیه پروتکل های بهداشتی را اعلام می نماید.

تهران همچنین در ارتباط با همکاری با دهلی نو برای انجام آزمایش شهروندان هندی قبل از ترک ایران پاسخ مثبت داده است. بر همین اساس، سفارت ایران صدور ویزا برای بازدید شش نفر از متخصصان شورای تحقیقات پزشکی و وزارت بهداشت هند از تهران را تسهیل و تسریع نموده است.

نخستین پرواز ایرانی برای انتقال شهروندان جا مانده هندی به کشورشان، 7 مارس (17 اسفند) فرودگاه امام خمینی (ره) تهران را به مقصد دهلی نو ترک کرد و در بازگشت، اتباع ایرانی را به میهن خود باز گرداند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هواپیمای غول پیکر هند راهی ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هواپیمای غول پیکر هند راهی ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید