خبرنگاران ائتلاف سعودی مدعی رهگیری موشک و پهپاد یمنی ها شد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، تهران- خبرنگاران- ائتلاف سعودی مدعی رهگیری و انهدام موشک بالستیک و هواپیمای بدون سرنشین ارتش و کمیته های مردمی یمن در جنوب عربستان شد.

خبرنگاران ائتلاف سعودی مدعی رهگیری موشک و پهپاد یمنی ها شد

شبکه خبری الجزیره به نقل از رسانه های عربستان گزارش داد که ائتلاف سعودی ک فروند موشک بالستیک و یک فروند پهپاد بمب گذاری شده را که حوثی ها (جنبش انصارالله) به سمت جازان هدایت کرده بودند، منهدم کردند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیش از این بارها اعلام کرده حملات پهپادی و موشکی ارتش یمن به متجاوزان تا زمانی که حملات آنها به یمن متوقف نشود، ادامه خواهد داشت.

حملات بازدارنده یمن در حالی صورت می گیرد که مقام های یمنی بارها به متجاوزان هشدار داده اند که ارتش و کمیته های مردمی در اقدام تلافی جویانه و در پاسخ به حملات ائتلاف عربی به این کشور، به هدف قرار دادن مراکز، تأسیسات و فرودگاه های نظامی عربستان ادامه می دهند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، جنگ تمام عکمک را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد که بهانه آن بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت بوده است.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ائتلاف سعودی مدعی رهگیری موشک و پهپاد یمنی ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ائتلاف سعودی مدعی رهگیری موشک و پهپاد یمنی ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید