حوثی ها به آتش بس یکجانبه سعودی ها پاسخ همسان بدهند

به گزارش وبلاگ انجمن ها، وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر از جنبش انصارالله یمن خواست تا به اعلام آتش بس یکجانبه سعودی ها در یمن پاسخی مشابه دهند.

حوثی ها به آتش بس یکجانبه سعودی ها پاسخ همسان بدهند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر از ادعای سعودی ها مبنی بر آتش بس یکجانبه در یمن استقبال کرد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: خرسندم که می بینم ائتلاف به رهبری سعودی آتش بس یکجانبه در یمن اعلام کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه نوشت: ما از حوثی ها می خواهیم تا به صورت همسان به این موضوع پاسخ داده و با کننده ویژه سازمان ملل در امور یمن که خواستار مذاکرات فوری میان گروه هاست همکاری کنند. مردم یمن سزاوار صلح هستند.

ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف سعودی در واپسین ساعات شامگاه چهارشنبه از اعلام آتش بس یکجانبه در یمن خبر داد و گفت که این آتش بس از روز پنجشنبه آغاز می شود و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت و پس از آن قابل تمدید خواهد بود..

ناظران می گویند، سعودی ها به خاطر شیوع کرونا، شرایط وخیمی دارد. آمریکا نیز در جریان تجاوز به ملت یمن، دیگر از ریاض حمایت نمی کند. به همین دلایل، ائتلاف سعودی-اماراتی آتش بس اعلام کرده است.

با وجود آتش بس ادعایی ائتلاف سعودی-اماراتی، محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن تأکید کرد که عملیات زمینی و هوایی ائتلاف، همچنان ادامه دارد.

وی بر این باور است که هدف عربستان از اعلام آتش بس، کاهش فشار ها بر خود در مأرب و برهم زدن شرایط است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حوثی ها به آتش بس یکجانبه سعودی ها پاسخ همسان بدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حوثی ها به آتش بس یکجانبه سعودی ها پاسخ همسان بدهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید