جایزه 5 میلیون دلاری آمریکا برای شناسایی محل اختفای سرکرده داعش

به گزارش وبلاگ انجمن ها، یک نهاد وابسته به وزارت خارجه آمریکا گفت، هر فردی که اطلاعاتی از مخفیگاه ابو ابراهیم القرشی سرکرده جدید داعش ارائه دهد، پنج میلیون دلار جایزه خواهد برد.

جایزه 5 میلیون دلاری آمریکا برای شناسایی محل اختفای سرکرده داعش

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها، پس از افشای اطلاعاتی مبنی حضور ابو ابراهیم القرشی سرکرده جدید داعش در خاک عراق، یک نهاد وابسته به وزارت خارجه آمریکا گفت به هر فردی که اطلاعاتی از وی ارائه دهد، جایزه پنج میلیون دلاری در نظر گرفته است.

به نوشته وبگاه السومریه عراق، برنامه مجازات برای عدالت وابسته به وزارت خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود با اعلام این خبر اضافه کرد: برادران غیرتمند عراقی، این تروریست داعشی با نام حجی عبدالله جنایات بیشماری علیه برادرانتان انجام داده است؛ بنابراین اگر اطلاعاتی از وی دارید ما را در جریان بگذارید.

سفارت آمریکا در بغداد نیز با صدور بیانیه ای گفت که هر فردی که اطلاعاتی از مکان حضور محمد سعید عبدالرحمن المولی معروف به حجی عبدالله و همچنین ابوعمر الترکمانی و محمد سعید الصلبی ارائه دهد، جایزه پنج میلیون دلاری را دریافت خواهد کرد.

السومریه نیوز در ادامه نوشت که سرکرده جدید داعش که هنوز نام اصلی وی تعیین نیست، تلاش کرده است با سوء استفاده از شرایط کرونا در عراق، به بازسازی هسته های پراکنده داعش دست بزند و نیرو های امنیتی مدتی است که تلاش دارند مکان اختفای وی را پیدا کنند.

گفته می شود این فرد در تاریخ نهم آبان سال گذشته و یک هفته پس از کشته شدن ابوبکر البغدادی از سوی شورای رهبران داعش به سرکردگی این گروهک انتخاب شد. روزنامه گاردین پیش از این در گزارشی نوشته بود که او از مؤسسان و تئوری پردازان برجسته داعش محسوب می شود.

ابو ابراهیم هاشمی القرشی، حجی عبدالله، امیر محمد عبدالرحمان المولی السلبی، ابو حمزه القریشی و عبدالله قرداش از جمله نام هایی است که منابع امنیتی و رسانه ها برای وی ذکر کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جایزه 5 میلیون دلاری آمریکا برای شناسایی محل اختفای سرکرده داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه 5 میلیون دلاری آمریکا برای شناسایی محل اختفای سرکرده داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید