اولیانوف: تماس مستقیمی بین ایران و آمریکا انجام نخواهد شد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، نماینده دائم روسیه در وین با اشاره به اینکه ایران حاضر به مذاکره مستقیم با آمریکا نیست، از آمادگی طرف روسی برای برقراری تماس های غیرمستقیم بین دو کشور برای کمک به احیای توافق هسته ای خبر داد.

اولیانوف: تماس مستقیمی بین ایران و آمریکا انجام نخواهد شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها به نقل از خبرگزاری نووستی، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین، از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز، دوشنبه اعلام کرد که طرف روسی مطابق با امکانات خود حاضر است به برقراری تماس های غیرمستقیم بین جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده در خصوص شرایط پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) کمک کند.

این دیپلمات بلندپایه روس در گفت وگو با این خبرگزاری یادآور شد، این پیشنهاد از این جهت است که در جریان نشست آینده کمیسیون مشترک برجام که قرار است ششم آوریل (17 فروردین ماه) در وین برگزار شود، تماس مستقیمی بین نمایندگان ایران و آمریکا صورت نخواهد گرفت، برای اینکه مقامات تهران در شرایط فعلی، حاضر به مذاکره مستقیم با طرف آمریکایی نیستند.

اولیانوف توضیح داد: اتحادیه اروپا هماهنگ کننده برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام است. این کمیسیون باید یک نقطه تماس باشد که از سوی دفتر سیاست خارجی این سازمان در نظر گرفته شده است، البته امکان رایزنی و تماس های دیپلماتیک در سایر شکل ها و بدون دخالت نماینده اتحادیه اروپا پیرامون توافق هسته ای نفی نشده است. ما با توجه به چگونگی فرایند اوضاع و در صورت لزوم می توانیم به برقراری تماس غیرمستقیم بین ایران و آمریکا کمک کنیم.

نماینده روسیه در وین تأکید کرد که مقامات مسکو بسیار علاقه مند هستند که توافق هسته ای به شکل اولیه و به طور کامل احیا شود و به موجودیت خود ادامه دهد و به همین دلیل، طرف روسی به همراه دیگر شرکای خود، همه اقدامات ضروری در جهت کمک به دست یافتن به توافقات مشخص در این زمینه را انجام خواهند داد.

لازم به یادآوری است، روز جمعه گذشته نشست کمیسیون مشترک برجام، با حضور مدیران سیاسی کشورهای باقی مانده در برجام، به صورت کنفرانس ویدئویی برگزار شد. ریاست هیئت نمایندگی روسیه در این مذاکرات به عهده سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه بود. طرفین توافق کردند که نشست حضوری کمیسیون مشترک برجام با حضور نمایندگان کشورهای روسیه، چین، فرانسه، آلمان و جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 6 آوریل (17 فروردین ماه) در وین برگزار شود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اولیانوف: تماس مستقیمی بین ایران و آمریکا انجام نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف: تماس مستقیمی بین ایران و آمریکا انجام نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید