ابهام در شرایط لایحه مالیات بر ارزش افزوده

به گزارش وبلاگ انجمن ها، شهر: سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان هنوز نظر خود درباره لایحه مالیات بر ارزش افزوده را به طور رسمی به مجلس اعلام نکرده اند.

ابهام در شرایط لایحه مالیات بر ارزش افزوده

محمد صالح جوکار، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در تبادل نظر با خبرنگار شهر درباره بازگشت لایحه مالیات بر ارزش افزوده به مجلس گفت: لایحه هنوز به مجلس بازگردانده نشده است و هنوز شورای نگهبان نظر خود را درباره این لایحه به مجلس اعلام نکرده است.

او در پاسخ به این سوال که آیا هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام این لایحه را مغایر با سیاست های کلی نظام تشخیص داده است، گفت: هیأت عالی نظارت هفته گذشته در این باره جلسه ای داشتند اما نتیجه آن را به مجلس اعلام نکرده اند.

جوکار گفت: امروز قرار است جلسه ای در هیأت عالی نظارت با موضوع انتخابات ریاست جمهوری برگزار گردد که موضوع لایحه نیز قابل پیگیری است.پیش از این پروانه مافی، مشاور شهردار تهران در امور مجلس در تبادل نظر با خبرنگار شهر درباره آخرین وضع لایحه مالیات برارزش افزوده در مجلس گفت: لایحه به شورای نگهبان ارسال شد و شورای نگهبان روی بعضی از مواد تحفظ دارد و باید مجددا در مجلس اصلاح گردد.

او ادامه داد: هیات عالی نظارت در مجمع تشخیص مصلحت نظام یک جلسه کارشناسی به ریاست محسن رضایی، دبیر مجمع و بعضی از اعضا و پارسا، رئیس سازمان مالیاتی و پورابراهیم، رئیس کمیسیون مالی مجلس و اعضای بعضی کمیسیون ها تشکیل داده و لایحه را با سیاست های کلی مقایسه و تطبیق داده است.

به گفته مافی؛ در آن جلسه متفق القول به این تصمیم رسیدند که بعضی از مواد این لایحه مانند بند الف جزء 17 ماده 9 لایحه و همچنین تبصره این ماده و بند الف ماده 42 و خود ماده 53 مغایر با بندهایی از سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی مغایر هستند و بنا شد که به مجلس مسترد گردد و بعد از اینکه ابهامات و ایرادات و مغایرت های قانونی برطرف شد مجدد برای اصلاح نهایی به شورای نگهبان برود.

خبرنگار: سمیرا امیرچخماقی

منبع: خبرگزاری آریا

به "ابهام در شرایط لایحه مالیات بر ارزش افزوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابهام در شرایط لایحه مالیات بر ارزش افزوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید