50 روستای استان سمنان به شبکه فیبر نوری متصل می شوند

به گزارش وبلاگ انجمن ها، سید یاسر حسن پور در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به اجرای پروژه 270 کیلومتر فیبر نوری در استان سمنان گفت: این پروژه در دو فاز مجزا اجرایی می گردد که در این راستا 50 روستا به شبکه فیبر نوری متصل می شوند.

50 روستای استان سمنان به شبکه فیبر نوری متصل می شوند

وی بابیان اینکه فاز اول پروژه ایجاد فیبر نوری به طول 100 کیلومتر در حال انجام است، اضافه کرد: توسعه ارتباطات روستایی مهم ترین هدفی است که در اجرای این پروژه دنبال می گردد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان با اشاره به اینکه فاز اول پروژه تار (توسعه ارتباطات روستایی) در روستاهای شهرستان های مهدیشهر و سرخه اجرایی می گردد، اظهار داشت: در فاز نخست پروژه تار، 20 آنتن بی تی اس، دو مرکز مخابراتی و 20 روستا در جهت شهمیرزاد - چاشم - کمرود از توابع شهرستان مهدی شهر و قسمتی از سایت های سمت روستای افتر شهرستان سرخه، به شبکه فیبر نوری متصل می شوند.

حسن پور با تأکید بر اینکه در فاز دوم پروژه تار نیز اجرای 170 کیلومتر فیبر نوری به روستاهای استان سمنان از محل اعتبارات طرح یو اس او به تصویب رسیده است، اعلام کرد: به زودی شروع عملیات اجرایی فاز دوم نیز به پیمانکار پروژه ابلاغ خواهد شد.

وی بابیان اینکه درمجموع تعداد 30 روستا در فاز دوم این پروژه به شبکه فیبر نوری متصل می گردد، اظهار داشت: پنج مرکز مخابراتی و 25 آنتن بی تی اس نیز در راستای اجرای این طرح به شبکه فیبر نوری متصل می شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سمنان ابراز کرد: در فاز دوم پروژه 18.5 کیلومتر فیبر نوری در شهرستان مهدی شهر، 54 کیلومتر در شهرستان گرمسار، 0.5 کیلومتر در شهرستان سمنان، 8.1 کیلومتر در دامغان و 88 کیلومتر در میامی اجرا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "50 روستای استان سمنان به شبکه فیبر نوری متصل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 روستای استان سمنان به شبکه فیبر نوری متصل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید