کرونا ، ترکیه تحرکات نظامی خود در سوریه را حداقلی می نماید

به گزارش وبلاگ انجمن ها، وزارت دفاع ترکیه با صدور دستوری، تحرکات نظامی این کشور در سوریه را به دلیل شیوع ویروس کرونا، به حداقل رساند.

کرونا ، ترکیه تحرکات نظامی خود در سوریه را حداقلی می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها، کشور ترکیه که مانند دیگر مناطق دنیا به ویروس کووید19 آلوده شده و هر روز به شمار مبتلایان آن اضافه می گردد، میخواهد فعالیت های نظامی برون مرزی خود را محدود کند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع ترکیه شامگاه یکشنبه دستور داد به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا، تحرکات و فعالیت های نظامیان این کشور در خاک سوریه، به حداقل کاهش می یابد.

در بیانیه وزارت دفاع ترکیه آمده است: به دلیل پاندمی کروناویروس، تصمیم گرفته شده تا تحرکات غیرضروری نیروها در مناطق عملیات های نظامی در سوریه حداقلی گردد.

بر اساس این دستورالعمل، علاوه بر ایجاد یگان جدیدی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در وزارت دفاع ترکیه، نظامیان ترکیه در سوریه فقط با مجوز فرماندهی ارتش این کشور می توانند به مناطق عملیاتی در سوریه وارد یا از آنها خارج شوند.

بر اساس آمارهای اعلام شده، ترکیه فعلاً با 27069 مبتلا به ویروس کرونا، در رتبه نهم کشورهای آلوده به این بیماری قرار گرفته است. همچنین تا کنون 574 مورد فوتی بر اثر ابتلا به کووید19 در این کشور ثبت شده است.

وزارت دفاع ترکیه همچنین اظهار داشت که در حملات هوایی بامدادی به مخفی گاه های گروهک حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)، حداقل 5 عضو این سازمان از پای درآمدند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "کرونا ، ترکیه تحرکات نظامی خود در سوریه را حداقلی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ، ترکیه تحرکات نظامی خود در سوریه را حداقلی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید