پیش ثبت نام عتبات نوروزی شروع شد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، براساس خبرهای بدست آمده، شروع پیش ثبت نام عتبات نوروزی صورت گرفت.

پیش ثبت نام عتبات نوروزی شروع شد

جریان از چه قرار است؟

در اطلاعیه معاونت امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت درباره پیش ثبت نام عتبات نوروزی آمده است: متقاضیانی که مایل به تشرف در دوره 24 اسفندماه 98 تا 30 فروردین ماه 99 هستند، با تکمیل فرم ثبت نام به وسیله سایت (https://atabat.haj.ir) می توانند اقدام نمایند. آغاز پیش ثبت نام از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 16 بهمن ماه 98 تا ساعت 16 روز آدینه 25 بهمن ماه 98 خواهد بود. زمان اعلام نتایج قرعه کشی متعاقباً اعلام می گردد و نتایج آن روی سایت پیش ثبت نام (https://atabat.haj.ir) قرار می گیرد. متقاضیان می توانند به یکی از دو روش زیر برای پیش ثبت نام عتبات عالیات اقدام نمایند:

الف- پیش ثبت نام گروهی، از 1 تا 10 نفره (ثبت نام در این روش حداقل 1 نفر و حداکثر تا 10 نفر است.)

ب- پیش ثبت نام گروهی، فقط 35 نفره (ثبت نام در این روش باید حتماً 35 نفر کامل باشد.)

افرادی که به ثبت نام 35 نفره مبادرت می نمایند، در صورتیکه تعدادی از آن ها منصرف یا از گروه خارج شوند و تعداد نفرات گروه به کمتر از 25 نفر تقلیل یابد، گروه قبلی حذف خواهد شد و در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد. فقط 15 درصد ظرفیت مختص اعزام های گروهی عتبات نوروزی است، لذا پیشنهاد می گردد برای آنکه از امکان بیشتری برای تشرف بهره مند شوید، در گروه های حداکثر تا 7 نفره ثبت نام کنید.

تذکرات مهم

1- هر گروه عتبات نوروزی از یک سرگروه و افراد زیرگروه (همراهان) تشکیل می گردد که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت نام سایت درج گردد.

2- هر نفر فقط یک بار و در یک گروه می تواند (به عنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت نام کند و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواهان ثبت نام با گروه جدید یا جابه جایی اسامی گروه خود باشد می تواند نسبت به ثبت نام دوباره اقدام و کد رهگیری جدید دریافت کند که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.

3- کدملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق داده خواهد شد و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت احوال کشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.

4- تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال (به صورت چهار رقمی) در فرم درج گردد.

5- کد ملی همه افراد ده رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن به طور کامل در فرم ثبت گردد.

6- پس از تکمیل فرم و ثبت آن، اطلاعات دریافتی برای کنترل نمایش داده می گردد، اطلاعات نمایش داده شده را به دقت کنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب و نسبت به قطعی کردن پیش ثبت نام خود اقدام کنید. چنانچه اطلاعات نمایش داده شده صحیح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و اصلاح دوباره نسبت به برطرف مغایرت ها اقدام کنید.

7- پس از قطعی کردن پیش ثبت نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می دهد، این شماره را یادداشت نموده و برای پیگیری های بعدی نزد خود نگهداری کنید.

8- با توجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده برای ثبت نام در کاروان ها به وسیله سیستم ارسال پیغام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش ثبت نام الزامی است.

9- در صورتیکه تعداد افراد پیش ثبت نام شده از ظرفیت اعزام در ماه های اعلام شده در استان های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه ها براساس قرعه مشخص و به وسیله همین سایت به آن ها اعلام می گردد.

10- قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب کنید.

11- پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام (آدینه 25 بهمن ماه) امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نیست.

12- داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه تا تاریخ اعزام لازم است.

13- فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای اولویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی میسر نیست.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی

به "پیش ثبت نام عتبات نوروزی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش ثبت نام عتبات نوروزی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید