واشنگتن پست: بازی ترامپ در سوریه دو سر باخت است

به گزارش وبلاگ انجمن ها، یک روزنامه آمریکایی در تحلیلی راهبرد ترامپ در سوریه و چراغ سبز او به ترکیه برای آغاز عملیات در شمال سوریه را بازی دو سر باخت توصیف کرده است.

واشنگتن پست: بازی ترامپ در سوریه دو سر باخت است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها، یک روزنامه آمریکایی در تحلیلی روز سه شنبه راهبرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سوریه در پرتو عملیات ترکیه در شمال شرق این کشور را بازی دو سر باخت توصیف کرده است.

روزنامه واشنگتن پست نوشته با تغییر سریع وضعیت در سوریه به نظر می رسد ترامپ در بدترین وضعیت ممکن قرار گرفته است؛ نام او بعد از چراغ سبز به ترکیه برای عملیات در شمال سوریه، در میان شبه نظامیان کُرد سوریه لجن مال شده است. حتی وزارت دفاع دولت خود ترامپ هم این هفته گفت که حمله ترکیه در شمال سوریه، مبارزه با داعش را تضعیف می کند و ممکن است برای نظامیان آمریکایی که هنوز در سوریه باقی مانده اند خطرآفرین باشد.

واشنگتن پست نوشته است: هر دستاوردی که ترامپ قرار بود از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به دست بیاورد ظاهراً بعد از حمایت او از تحریم های کنگره علیه ترکیه به دلیل عملیات در شمال سوریه اکنون به باد رفته است.

این روزنامه، دولت آمریکا را یک ابرقدرت متزلزل توصیف کرده و هدف واشنگتن از توسل به تحریم ها را وانمود کردن به اثرگذاری توصیف کرده است.

در این تحلیل همچنین به درخواست کمک شبه نظامیان موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه از بشار اسد، رئیس جمهور سوریه برای حمایت از این نیروها در برابر ترکیه اشاره کرده است.

طبق این گزارش، صحنه هایی در ریاض در روز دوشنبه که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را در حال ملاقات با ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی نشان می داد به برداشت های روزافزون مبنی بر اینکه قالی ژئوپولتیک از زیر پای آمریکا کشیده شده، دامن زد.

مطابق این تحلیل، راهبرد ترامپ راهبرد دو سر باختی است که هم برای اعتماد کردها به آمریکا زیان آور است و هم به منزله شکستی در درازمدت برای آمریکا است. به نوشته این روزنامه ترامپ، رابطه با کردها را به رابطه ای کاملاً معاملاتی تنزل داده است. دولت آمریکا پول و تجهیزات زیادی در اختیار آنها قرار داده بود، اما برای سربازانی که شانه به شانه هم جنگیدند یا غیرنظامیانی که در نتیجه تفاهم ترامپ-اردوغان کشته می شوند معامله ای در کار نیست. آمریکا قبلاً هم پشت کردها را خالی کرده، اما این خصومت ترامپ با آنها موجب شده که این خیانت در آینده قابل پیش بینی، قابل بخشش نباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واشنگتن پست: بازی ترامپ در سوریه دو سر باخت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: بازی ترامپ در سوریه دو سر باخت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید