هند با رژه نظامی روز جمهوری را گرامی داشت

به گزارش وبلاگ انجمن ها، هزاران هندی امروز (یکشنبه) در میان تدابیر امنیتی شدید برای جشن دریافت روز جمهوری که سالگرد تصویب قانون اساسی دموکراتیک این کشور در 1950 است، در یک بلوار تشریفاتی در پایتخت جمع شدند.

هند با رژه نظامی روز جمهوری را گرامی داشت

به گزارش وبلاگ انجمن ها، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در جریان این جشن ها دانش آموزان مدرسه ای، عناصر حرکات موزون گروهی و گردان های پلیس و ارتش از جهت رژه در دهلی نو راهپیمایی کردند و پس از آن سخت افزارهای نظامی به نمایش درآمد.

علاوه بر نمایش قدرت نظامی، این رژه شامل شناورهای آراسته هم بود که برگرفته از تنوع فرهنگی هندوستان است و زنان، مردان و بچه ها با لباس های رنگارنگ، پایکوبی های سنتی اجرا می کردند و از سوی تماشاگران تشویق می شدند. این مراسم 90 دقیقه ای پخش زنده تلویزیونی داشت و میلیون ها هندی به تماشای آن نشستند.

ژائر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل میهمان ویژه جشن های امسال هند بود. او مورد استقبال رسمی رئیس جمهوری و نخست وزیری هند در کاخ ریاست جمهوری قرار گرفت. بولسونارو در کنار این دو مقام به تماشای مراسم نشست.

جدای از شرکت در جشن های روز جمهوری، سفر بولسونارو همچنین با هدف تقویت روابط تجاری و سرمایه گذاری دوجانبه صورت گرفت. روز شنبه مودی و بولسونارو به توافقی برای ارتقای سرمایه گذاری دو طرفه دست یافتند.

پیش از این رژه، مودی به سربازان کشته شده ادای احترام کرد. رژه های کوچکتری هم در مرکز ایالات بر پا شد. در همین حال پلیس گفت، پنج نارنجک در ایالت آسام در شرق هند از سوی جدایی طلبانی که معمولا جشن های روز جمهوری را بایکوت می کنند، پرتاب شد اما تلفاتی نداشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هند با رژه نظامی روز جمهوری را گرامی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند با رژه نظامی روز جمهوری را گرامی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید