میلیاردها تومان فساد اقتصادی، نتیجه تجارت نامشروع خاتمه نامه نویسی

به گزارش وبلاگ انجمن ها، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم گفت: گردش اقتصادی عظیمی از راه نامشروع فروش انتها نامه بدست می آید که با برآورد تعداد موسسات فروش انتها نامه و تعداد سفارش ها، میلیاردها تومان فساد در این تجارت تخمین زده می گردد.

میلیاردها تومان فساد اقتصادی، نتیجه تجارت نامشروع خاتمه نامه نویسی

به گزارش خبرنگار علمی و دانشگاهی وبلاگ انجمن ها، حسین سیمای صراف معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در یک گفت وگوی تلویزیونی درباره اجرای قانون مقابله با تقلب علمی، اظهارداشت: چرخش عظیم اقتصادی از راه نامشروع در جریان تخلف فروش خاتمه نامه بدست می آید که اگر تعداد موسسات فروش خاتمه نامه و تعداد سفارش هایی که می گیرند را تخمین بزنیم می بینیم که میلیاردها تومان فساد شکل می گیرد و درآمد نامشروع برای موسسات و عرضه کنندگان سرویس فروش خاتمه نامه حاصل می گردد.

وی ادامه داد: علاوه بر این، تقلب علمی دارای آثار اجتماعی هم هست و تخلف اعتماد به آثار علمی را کاهش می دهد.

سیمای صراف ادامه داد: ایرانی ها مشهور هستند که در بهترین دانشگاه های جهان بهترین رتبه ها را به دست می آورند و اگر با این فساد برخورد نگردد صندلی علمی کشور را هم دچار خدشه می نماید.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ابلاغ آیین نامه اجرایی مقابله با تقلب علمی، درباره ضمانت اجرای این آیین نامه، گفت: اجرای آیین نامه تابع قانون است و در قانون هم دو بخش عرضه و تقاضا وجود دارد که با توجه به اینکه سفارش خاتمه نامه نویسی یک جرم است و مجازات دارد نیازمند حضور فعال مراجع قضایی و نیروی انتظامی برای برخورد هستیم.

وی ادامه داد: بخش دوم این موضوع، مربوط به عوامل در دانشگاه ها است و در قانون پیش بینی شده که اگر تقلبی در دانشگاه رخ داد به هیات های تخلف مربوطه ارجاع می گردد و قوانین کافی برای برخورد در دانشگاه وجود دارد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "میلیاردها تومان فساد اقتصادی، نتیجه تجارت نامشروع خاتمه نامه نویسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلیاردها تومان فساد اقتصادی، نتیجه تجارت نامشروع خاتمه نامه نویسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید