قرنطینه صحیح افراد آلوده به ویروس کرونا؛ نگرانی سازمان جهانی بهداشت

به گزارش وبلاگ انجمن ها، سازمان جهانی بهداشت (WHO) تاکید نمود برای مهار همه گیری کووید-19 روش صحیحِ قرنطینه را برای افرادی که در تماس با فرد آلوده و بیمار بوده اند، اجرا کنید.

قرنطینه صحیح افراد آلوده به ویروس کرونا؛ نگرانی سازمان جهانی بهداشت

سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) همزمان با افزایش موارد ابتلا به کروناویروس در اروپا و آمریکای شمالی بیان کرد: افرادی که در تماس با بیمار مبتلا به کووید-19 بوده اند باید به درستی قرنطینه شوند.

دکتر مایکل رایان رئیس بخش فوریت های سازمان جهانی بهداشت افزایش نرخ انتقال در نیمکره شمالی را با عدم اجرای دقیق اقدامات کنترلی و حیاتی مرتبط دانست.

وی گفت: اگر تنها بتواند یک آرزو داشته باشد این خواهد بود که هر فردی که در تماس با بیمار آلوده به کروناویروس بوده برای مدت زمان مناسب در قرنطینه بماند.

رئیس بخش فوریت های سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه شک دارم این اتفاق به طور سیستماتیک در هر کشوری در جریان باشد، اضافه نمود: اجرایی نشدن صحیح قرنطینه این افراد می تواند یکی از دلایل افزایش موارد ابتلا باشد.

رایان گفت: حدود نیمی از 48 کشور در منطقه اروپایی سازمان بهداشت جهانی طی هفته گذشته تقریبا شاهد افزایش 50 درصدی موارد ابتلا بوده اند که به دنبال آن، موارد بستری و فوت نیز فرایند افزایشی داشته است. با این حال این امید وجود دارد که موارد مرگ و میر و تعداد بیماران بدحال به سطحی که اوایل امسال شاهد آن بودیم، افزایش پیدا نکند.

منبع: همگردی

به "قرنطینه صحیح افراد آلوده به ویروس کرونا؛ نگرانی سازمان جهانی بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرنطینه صحیح افراد آلوده به ویروس کرونا؛ نگرانی سازمان جهانی بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید