فریز کردن مواد غذایی، کرونا را از بین نمی برد؟

به گزارش وبلاگ انجمن ها، فوق تخصص بیماری های عفونی در مورد فریز کردن مواد غذایی و مصرف فلفل سیاه در زمان شیوع کرونا توضیحاتی داد.

فریز کردن مواد غذایی، کرونا را از بین نمی برد؟

مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته کشوری کرونا در گفت وگو با خبرنگار گفت: فریز کردن مواد غذایی باعث از بین رفتن ویروس کرونا نمی شود.

او اضافه کرد: تصور این موضوع که فریز کردن مواد غذایی باعث ازبین رفتن ویروس کرونا می شود کاملا نادرست است؛ در واقع ویروس در عمل فریز شدن گاهی اوقات باعث حفظ و محکم شدن آن می شود.

فوق تخصص بیماری های عفونی ادامه داد: نگهداری نان در فریزر نه تنها منجر به از بین رفتن ویروس کرونا نمی شود، بلکه منجر به پایداری احتمالی آن خواهد شد. هرچند که حرارت دادن نان قبل از مصرف می تواند منجر به از بین رفتن آلودگی احتمالی شود.

عضو کمیته کشوری کرونا اضافه کرد: ویتامین های A موجود در سبزیجات تازه و مخصوصا هویج، ویتامین C موجود در مرکباتی مانند لیموشیرین و پرتقال و همچنین مصرف ویتامین D که به وفور در غذا های دریایی، زرده تخم مرغ و پنیر وجود دارد، منجر به تقویت سیستم ایمنی و افزایش مقاومت بدن در پیشگیری از عفونت های مختلف دستگاه تنفس به خصوص ویروس کرونا می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: برای اینکه مواد غذایی، میوه و سبزیجات از آلودگی احتمالی ویروس کرونا از سطح آن ها مبرا شوند، باید با استفاده از دستکش و شست شویی صحیح و کامل آن ها با آب و مواد ضدعفونی کننده اقدام کرد.

عضو کمیته کشوری کرونا در خصوص مصرف فلفل سیاه عنوان نمود: افرادی که فلفل سیاه مصرف کرده اند و دچار سرفه و تنگی نفس شده اند، این علائم هیچ ارتباطی با ویروس کرونا ندارد و مربوط به مصرف فلفل سیاه می باشد.

عضو کمیته کشوری کرونا خاطرنشان کرد: این روز ها هر علائم و نشانه ای که در خود احساس می کنیم به خاطر حجم نگرانی و استرس های وارد شده، مربوط به ویروس کرونا می دانیم؛ درصورتی که اگر از استرس خود بکاهیم و منطقی به این موضوع نگاه کنیم متوجه خواهیم شد مصرف یک ماده غذایی مانند فلفل سیاه عوارض خاص خود را دارد و نمی توان هر موضوعی را به کرونا ربط داد.

این روز ها خیلی ها اضطراب ابتلا به ویروس کرونا را دارند. اضطراب واکنش طبیعی به شرایط سخت و تهدید آمیز است، اما اگر شدید و طولانی

شده و رنج ایجاد کند، زندگی را مختل می کند. اضطراب می تواند روی سیستم ایمنی تأثیر منفی داشته باشد و بدن را در برابر بیماری ها تضعیف کند.

گاهی نیز اضطراب باعث رفتار های ناکارآمد می شود. برای مثال ممکن است باعث شود مکرراً اخبار اشتباه یا ناخوشایند را برای هم ارسال کنیم و

پیام های درست و دستورالعمل های علمی را ندیده بگیریم. کار هایی که فرد مبتلا به اضطراب انجام می دهد و چرخه اضطراب خودش و دیگران را بیشتر می کند عبارت است از جستجوی مداوم خبر در رسانه ها، شبکه های اجتماعی نامعتبر. عدم اطمینان و بزرگ نماییِ خطرات از ویژگی های افراد مضطرب است.

اشخاصی که از قبل دچار اختلال اضطراب منتشر، اختلال اضطراب بیماری و اختلال وسواسی جبری بوده اند در این شرایط اضطراب بیشتری را تجربه می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فریز کردن مواد غذایی، کرونا را از بین نمی برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فریز کردن مواد غذایی، کرونا را از بین نمی برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید