عکس ، باور ناپذیری آبی آسمان در هند

به گزارش وبلاگ انجمن ها، بحران کرونا کشورهای جهان را یکی پس از دیگری در می نوردند و نگرانی های روزافزونی برای زمینیان پدید آورده است اما این بحران روی دیگری نیز دارد. آسمان بیشتر شهرهای عظیم جهان آبی رنگ شده و این باورناپذیر است.

عکس ، باور ناپذیری آبی آسمان در هند

به گزارش وبلاگ انجمن ها به نقل از گاردین، با اعمال قوانین منع رفت وآمد در هندوستان هوای بسیار آلوده شهرهای عظیم این کشور به طور ناباورانه ای ارتقا کیفیت پیدا نموده و آسمان رنگ تازه ای به خود گرفته است. آبی! این ناباوری تا آنجا عمیق بود که کاربران هندی در گروه های محلی خود با اشتراک گذاشتن عکس آسمان آبی، شاخص آلودگی هوا را چک می کردند.

تنفس در هوای بسیار آلوده دهلی مانند یک انفجار سمی ریه ها را تخریب می نماید؛ پیش از این نیویورک تایمز در مصاحبه ای با رئیس انجمن ریه آمریکا، اعلام نموده بود افرادی که به طور معمول هوای آلوده را استنشاق می نمایند بیشتر در معرض عفونت های ریوی قرار دارند.

اعلام قرنطینه در سراسر کشور هند که تقریبا از دو هفته پیش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونای جدید به آشوب و رنجی گسترده، به ویژه در بین 300 میلیون فقیر این کشور منجر شده است. از دیگر سو دهلی به عنوان آلوده ترین شهر دنیا، پس از دهه ها هوای تازه ای را تنفس می نماید.

آودگی دهلی قبل و بعد از قرنطینه

در پی اعمال قوانین مربوط به قرنطینه، سایر شهرهای سمی مانند بانکوک، پکن، سائوپائولو و بوگوتا، که محدودیت های رفت و آمد به جهت کنترل شیوع ویروس کرونا در آن ها اعمال شده است، همگی از کاهش بی سابقه آلودگی خبر داده اند. با این وجود بیشتر ساکنان این شهرها که در خانه های خود هستند، تنها به وسیله یک پنجره باز یا یک خروج کوتاه مدت برای خرید از سوپر مارکت می توانند این هوای تازه را تجربه نمایند.

شاخص آلودگی هوای دهلی در یک روز خوب بالای دویست است و این در حالیست که در روزهای آلوده گاهی حتی قابل سنجش نیست. در روزهای جاری و با اعمال محدودیت ها، این شاخص به حدود بیست رسیده، آسمان آبی شده و صدای آواز پرندگان بلندتر به گوش می رسد.

همواره در هر بحرانی، فرصت هایی نیز وجود دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "عکس ، باور ناپذیری آبی آسمان در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، باور ناپذیری آبی آسمان در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید