عجیب ترین طلسم تاریخ پرسپولیس می شکند؟

به گزارش وبلاگ انجمن ها، آنتونی استوکس در شرایطی به تیم پرسپولیس ملحق خواهد شد که طرفداران این تیم امیدوارند او قدیمی ترین طلسم این باشگاه را بشکند و آقای گل خارجی سرخ ها بشود.

عجیب ترین طلسم تاریخ پرسپولیس می شکند؟

به گزارش، قرار بود آنتونی استوکس در آخرین روز جابجایی و همگام با کریستین اوساگوآنا پرسپولیسی گردد، اما مذاکرات سرخ ها با او به درازا کشید و همین حالا نیز مهاجم ایرلندی هنوز به ایران نیامده است. اما به نظر می رسد پروسه انتقال ستاره سابق سلتیک به جمع شاگردان گل محمدی نهایی شده و او از بازی بعدی در تیم پرسپولیس خواهد بود.

آنتونی استوکس مهاجمی است که طرفداران فوتبال در ایران او را با گلزنی هایش در تراکتور و البته حاشیه های عجیب می شناسند. استوکس فصل گذشته در ترکیب تیم تراکتور حدود یک نیم فصل بازی کرد و 11 گل در لیگ برتر به ثمر رساند و حتی چند هفته بهترین گلزن لیگ برتر نیز بود، اما جدایی اش باعث شد تا به کفش طلای لیگ هجدهم نرسد.

البته آنچه طرفداران پرسپولیس از او انتظار دارند، آقای گلی در لیگ برتر نیست. پرسپولیسی ها امیدوارند که مهاجم سابق آرسنال، بتواند عجیب ترین طلسم این باشگاه که در دست آلن ویتل است را بشکند. چهار دهه قبل، آلن ویتل در 34 بازی توانست 16 گل بزند و در آخرین فصل از لیگ تخت جمشید بدرخشد. او با همین تعداد گل و تا همین امروز، توانسته بهترین گلزن خارجی تاریخ پرسپولیس باشد و این رکورد را به شکلی عجیب و غریب حفظ کند.

این در حالی است که پرسپولیسی ها از سال 57 تا به امروز، مهاجمان بزرگ و گلزنی، چون زیاد شعبو، ابراهیم توره، گادوین منشا، ایمون زاید و... را در ترکیب خود داشته اند، اما هیچ کدام از این بازیکنان، باوجود حضور در لیگی با تعداد بازی بیشتر، جام حذفی، لیگ قهرمانان آسیا و... به رکورد آلن ویتل نرسیده اند.

آلن ویتل را البته همه طرفداران پرسپولیس نمی شناسند. او دومین خارجی تاریخ پرسپولیس به شمار می رود که پیش از سفر به ایران، سابقه بازی در کریستال پالاس، شفیلد، اورتون و... را داشت و حتی به اردوی تیم ملی انگلستان نیز دعوت شده بود. وی یک سال و نیم در پرسپولیس به میدان رفت و میانگین نزدیک به 0.5 گل در هر بازی را به ثبت رساند و حالا جایگاهش را می توان با فرشاد پیوس به عنوان بهترین گلزن ایرانی تاریخ باشگاه مقایسه کرد.

بعد از ویتل انگلیسی، گادوین منشا در رتبه دوم جای دارد. او 14 گل به ثمر رساند و اگر ناکامی متوالی اش نبود، می توانست فصل گذشته این عنوان را مال خود کند. ابراهیم توره نیز در لیگ هشتم 13 گل زد و بالاتر از ایمون زاید 12 گله نهاده شد. اشپیتیم آرفی که برای کسب عنوان آقای گلی به پرسپولیس آمده بود نیز در لیگ نهم 9 بار برای پرسپولیس گلزنی کرد تا هیچ یک از این بازیکنان نتوانند به آلن ویتل برسند.

حالا اگر استوکس برای بازی با صنعت نفت به ایران بیاید، بیش از 20 بازی فرصت دارد تا در انتها فصل بهترین گلزن خارجی تاریخ سرخ ها گردد. او که با پیراهن تراکتور به صنعت نفت گلزنی کرد، حالا امید بسیار زیادی دارد تا در بازگشت به ایران، فرم خوب خود را حفظ کند و همچنین با دوری از حواشی، برای پرسپولیس موثر باشد. این که آیا بریتانیایی دیگر پس از 42 سال می تواند کفش طلای خارجی ها را به دست آورد، نقطه ابهامی است که پس از انتها دوران حضور او در پرسپولیس، می توان پاسخش را یافت.

منبع: ورزش سه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عجیب ترین طلسم تاریخ پرسپولیس می شکند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین طلسم تاریخ پرسپولیس می شکند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید