عادت ها و کار های مضر برای بدن

به گزارش وبلاگ انجمن ها، 7 چیز است که احساس می کنید خوب هستند، اما برای شما بد هستند.

عادت ها و کار های مضر برای بدن

به گزارش، این که فکر می کنید چیزی خوب است به معنی خوب بودن یا درست بودن یا سالم بودن آن نیست! به غذا های مورد علاقه ما به عنوان نمونه توجه کنید. مرغ سرخ شده، همبرگر، پیتزا، کیک های شکلاتی و کوکی ها؛ تمام این خوراکی ها خوشمزه هستند، اما برای سلامتی ضرر دارند.

بسیاری از چیز های دیگر نیز در زندگی وجود دارند که ممکن است به طور موقت رضایت بخش باشند، اما در دراز مدت ضرر داشته باشند. مثلا:

ممکن است 10 دقیقه خواب بیشتر فوق العاده به نظر برسد، اما در واقع باعث اختلال چرخه خواب و احساس خستگی بیشتر می گردد. به علاوه، استرس داشتن زمان کمتر برای رسیدن به محل کار یا مدرسه نیز به آن اضافه می گردد.

تماشای متوالی تلویزیون اتفاقی جدید است. تماشای یک فصل کامل از فیلم مورد علاقه تان فوق العاده به نظر می رسد، زیرا از قسمت های پشت سر هم آن لذت می برید. اما این مسئله باعث افزایش فشار خون و قند خون و کاهش سرعت سوخت و ساز می گردد. یک زندگی غیر فعال باعث تجمع چربی ها می گردد و سالم ماندن سخت می گردد.

کاهش وزن اتفاق فوق العاده خوبی است. اما این کاهش وزن به چه صورت صورت گرفته است؟ اگر از رژیم غذایی سنگین استفاده نموده باشید بیشتر به بدن خود آسیب وارد می کنید.

رژیم غذایی سخت باعث سوزاندن عضلات چسبیده به چربی می گردد و تاثیر منفی دارد. آب درمانی باعث افزایش قند خون می گردد و هیچ تاثیر مثبتی بر بدن نمی گذارد.

اگر می خواهید روز پس از مصرف الکل بهبود بیابید این روش مناسب نیست. چربی مقداری از الکل را دفع می نماید، اما باعث افزایش حالت تهوع می گردد. همچنین باعث افزایش کالری و افزایش وزن می گردد. کالری ناشی از الکل نیز به این کالری افزوده می گردد و سوختن چربی ها و کاهش وزن غیر ممکن می گردد.

گوش پاک کن ها برای استفاده مناسب نیستند! نه تنها گوش پاک کن گوش را در خطر قرار می دهد بلکه باکتری ها و جرم های بیشتری وارد گوش می نماید. پزشکان مخالف تمیز کردن گوش با استفاده از گوش پاک کن هستند.

خواب روزانه به شما یاری کند از بسیاری از بی خوابی های شبانه نجات یابید. اما افرادی که برنامه منظمی برای خواب دارند خواب روز به نظرشان نامفهوم می آید.

شما بدن را آموزش می دهید ساعتی معین به خواب برود و ساعتی معین بیدار گردد و خواب روزانه این نظم را به هم می زند. بهتر است ساعت خوابیدن و بیدار شدن شما ثابت باشد تا بدن به برنامه ای منظم عادت کند.

خمیر دندان می تواند لایه های جرم دور مینای دندان را از بین ببرد. روزی دو تا سه بار مسواک بزیند و یک دفعه از چند دفعه با آب تنها مسواک بزیند. با دندانهایتان مهربان باشید.

منبع: سلامت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عادت ها و کار های مضر برای بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادت ها و کار های مضر برای بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید