رونمایی از کتیبه 3000 ساله کشف شده در مریوان

به گزارش وبلاگ انجمن ها، خبرنگاران/کردستان از کتیبه 3000 ساله کشف شده در قله ایمام مریوان، امروز در حاشیه روز دوم همایش ملی مریوان، باستان شناسی و توسعه گردشگری رونمایی شد.

رونمایی از کتیبه 3000 ساله کشف شده در مریوان

به گزارش وبلاگ انجمن ها، روز یک شنبه در حاشیه روز دوم همایش ملی مریوان، باستان شناسی و توسعه گردشگری از کتیبه سه هزار ساله ای که اخیرا در کاوش های باستان شناسی قله ایمام مریوان کشف شده بود، رونمایی شد.

محسن علوی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ انجمن ها اظهار کرد: شهرستان مریوان به دلیل وجود گردشگری تجاری، گردشگری طبیعی و داشتن مرز رسمی با کشور عراق به عنوان قطب گردشگری استان شناخته می گردد، اما متاسفانه تا به امروز در خصوص تاریخ شهر مریوان کنکاش نشده بود.

وی ادامه داد: کاوش های اخیر در قله ایمام و کشف کتیبه 3000 ساله، نشان می دهد که مریوان قدمت تاریخی دارد و وجود تپه های تاریخی می تواند گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند.

مدیرکل میراث فرهنگی کردستان در ادامه با بیان اینکه کتیبه ها از نظر سندیت، مهمترین اسناد تاریخی هستند، بیان کرد: کتیبه کشف شده در مریوان 3000 سال قدمت دارد که به زبان آشوری بوده اما هنوز ترجمه نشده است. این کتیبه در حال حاضر در فرهنگسرای مریوان نگهداری می گردد و بعد از مکاتبات اداری به معرض نمایش عموم در خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رونمایی از کتیبه 3000 ساله کشف شده در مریوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از کتیبه 3000 ساله کشف شده در مریوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید