رونمایی از چهار خودروی جدید

به گزارش وبلاگ انجمن ها، در این بین، دنا توربو و K. 132 به ایران خودرو تعلق دارد و رهام و کراس اوور جدید نیز متعلق به سایپا است. البته دنا توربوشارژ و رهام پیش تر نیز توسط ایران خودرو و سایپا رونمایی شده اند.

رونمایی از چهار خودروی جدید

دیروز با حضور رئیس جمهور و در محوطه هیات دولت، از چهار محصول جدید خودروسازی کشور رونمایی شد. آن طور که تصاویر نشان می دهد، خودرو های رونمایی شده ترکیبی از فیس لیفت ها و محصولات جدید هستند که شامل دنا پلاس توربوشارژ، رهام، K. 132 و کراس اوور جدید می شوند.

در این بین، دنا توربو و K. 132 به ایران خودرو تعلق دارد و رهام و کراس اوور جدید نیز متعلق به سایپا است. البته دنا توربوشارژ و رهام پیش تر نیز توسط ایران خودرو و سایپا رونمایی شده اند.

هرچند رونمایی از خودرو های جدید معمولا به میزبانی خودروسازان انجام می گردد، با این حال این بار هیات دولت میزبان این رویداد بوده که دلیل آن احتمالا حضور رئیس جمهوری بوده است. رونمایی از این چهار خودرو در حالی است که فراوری انبوه هیچ کدام از آن ها آغاز نشده و زمان دقیق عرضه به بازار نیز تعیین نیست.

در خصوص قیمت خودرو های موردنظر نیز جزئیات خاصی منتشر نشده، هرچند با توجه به امکانات و آپشن محصولات به احتمال فراوان قیمتی بالای 100 میلیون تومان خواهند داشت، با این حال برای تعیین شدن قیمت ها باید منتظر آغاز فروش آن ها بود.

البته آن طور که وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیات دولت عنوان نموده، به زودی پیش فروش این خودرو ها آغاز می گردد. رضا رحمانی با بیان اینکه اقدامات لازم برای پیش فروش این خودرو ها اجرا شده، گفت: خودرو های جدید 90 درصد ساخت داخل هستند و تنها بخش کوچکی از قطعات آن ها از خارج تامین می گردد که برنامه ریزی برای فراوری داخل این قطعات نیز برای سال جاری و سال های آینده اجرا شده است.

وی اضافه نمود: این خودرو ها با استاندارد های روز جهانی منطبق هستند و مصرف سوخت شان نیز نسبت به خودرو های قبلی به مراتب کمتر است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عرضه این خودرو ها را در راستای برنامه های پیش بینی شده برای حمایت از صنعت خودرو دانست و تاکید نمود: خروج خودرو های فرسوده و ورود انواع جدید محصولات، اهدافی است که وزارت صمت آن ها را دنبال می نماید و رونمایی های دیروز نیز در راستای تحقق همین اهداف انجام شد. رحمانی با بیان اینکه از قطعه داخلی سازی شده خودرو دنا هم رونمایی شده، گفت: خط فراوری این قطعه به بهره برداری رسیده است.

وزیر صنعت این را هم گفت که خودرو های رونمایی شده، آلودگی کمتری ایجاد خواهند کرد و کوشش می گردد با قیمت پایین تر، نسبت به خودرو های قبلی عرضه شوند. به گفته رحمانی، خودرو های جدید دیگری نیز طی دو سال آینده روانه بازار خواهند شد که رضایت مشتریان را در پی خواهند داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، اما در بخش دیگری از اظهارات خود به ماجرای پرداخت تسهیلات جدید به خودروسازان پرداخت و خبر از آغاز آن داد. طبق مصوبه چندی پیش شورای پول و اعتبار، سقف اعتباری دو خودروساز بزرگ کشور افزایش یافته و آن ها می توانند تا سقف پنج هزار میلیارد تومان از سیستم بانکی دریافت نمایند.

سهم هر یک از دو شرکت ایران خودرو و سایپا 2 هزار و 500 میلیارد تومان است و آن طور که عنوان شده، قرار است تسهیلات موردنظر تا پیش از آغاز سال 99 در اختیار خودروسازان قرار گیرد. این تسهیلات قرار است در ازای تسویه حساب بخشی از مطالبات قطعه سازان (از خودروسازها)، در اختیار آن ها گذاشته گردد.

در این مورد، وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید نمود: پرداخت وام به شرکت های خودروساز آغاز شده و در حال حاضر بخشی از بانک ها فرایند پرداخت را آغاز نموده اند. رحمانی اضافه نمود: پرداخت وام به حفظ فراوری داخلی یاری خواهد نمود و امید است این فرایند بیشتر گردد. وی این را هم گفت که اگر فراوری خودرو بیشتر گردد، خودروسازان می توانند تعهدات قبلی خود را سریع تر اجرا نمایند.

منبع: فرادید

به "رونمایی از چهار خودروی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از چهار خودروی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید