دیده بان حقوق بشر: زندانیان بحرینی از مراقبت های پزشکی محروم هستند

به گزارش وبلاگ انجمن ها، دیده بان حقوق بشر بیان کرد که مسئولان بحرین زندانیان را از هرگونه مراقبت های پزشکی لازم محروم نموده اند.

دیده بان حقوق بشر: زندانیان بحرینی از مراقبت های پزشکی محروم هستند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها به نقل از آناتولی، سازمان دیده بان حقوق بشر، روز سه شنبه در گزارشی که با همکاری موسسه حقوق بشر و دموکراسی بحرین آن را تهیه نموده، شواهد دو فعال زندانی بحرینی و اظهارات بستگان چهار تن از فعالان مخالف دربند در زندان ها را آورده است.

هر چند مقام های بحرینی به این گزارش واکنشی نشان نداده اند ولی آنها معمولا ادعا می نمایند که این کشور همیشه حقوق ویژه زندانیان را رعایت می نماید.

این سازمان حقوق بشری توضیح داد، مسئولان زندان ها به صورت خودسرانه زندانیان را از هرگونه مراقبت های پزشکی فوری محروم و از انتقال آنها به نزد پزشکان متخصص امتناع می نمایند. این مسئولان همچنین نتایج معاینات پزشکی زندانیان را اعلام نمی نمایند و به عنوان شکلی از مجازات، از ارائه دارو به آنها امتناع می نمایند.

این سازمان در ادامه آورده است، شش زندانی مذکور از سال 2011 به دلیل نقش بارزشان در اعتراضات مردمی در سرتاسر بحرین در حال گذراندن حکم حبس خود هستند.

جو استورک معاون مدیر بخش خاورمیانه سازمان دیده بان حقوق بشر نیز در این باره گفته است: بسیار شرم آور است که مقام های بحرینی زندانیان را از مراقبت های پزشکی فوری محروم می نمایند، اقدامی که در بعضی مواقع جان آنها را به خطر می اندازد.

وی اضافه نمود: در واقع بسیاری از این افراد هرگز نمی بایست زندانی شوند ولی محروم کردن خودسرانه آنها از مراقبت های پزشکی می تواند از مصادیق مجازات های فراقانونی باشد؛ محرومیت زندانیان از مراقبت های پزشکی خودسرانه نقض قوانین استاندارد حداقلی سازمان ملل متحد در تعامل با زندانیان موسوم به قانون ماندلا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دیده بان حقوق بشر: زندانیان بحرینی از مراقبت های پزشکی محروم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیده بان حقوق بشر: زندانیان بحرینی از مراقبت های پزشکی محروم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید