خبرنگاران اولتیماتوم جانسون به مردم درباره قرنطینه کامل انگلیس

به گزارش وبلاگ انجمن ها، لندن- خبرنگاران- نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه در کنفرانس خبری روزانه تشریح سیاست های دولت برای مقابله با کرونا، اولتیماتوم داد که اگر مردم توصیه های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت نکنند، ناگزیر دستور قرنطینه کامل انگلیس را صادر می نماید.

خبرنگاران اولتیماتوم جانسون به مردم درباره قرنطینه کامل انگلیس

بوریس جانسون تأکید کرد که اجرای دستورالعمل های دولت، کاملاً ضروری است و اگر مردم مسوولانه رفتار ننمایند، ناگزیر تدابیر سختگیرانه تری را وضع می نماید.

او در حالی این مطلب را اعلام کرد که به رغم توصیه مقام های وزارت بهداشت برای رعایت فاصله اجتماعی 2 متر بین افراد، مردم این کشور امروز یکشنبه با آفتابی شدن هوا به پارک ها، سواحل دریایی و فروشگاه ها سرازیر شده و توصیه های دولت را نادیده گرفتند.

جانسون در این زمینه گفت: قطعاً مایل هستم که مردم به پارک ها بفرایند و از فضای آزاد لذت ببرند. اما ضروری است که نکات بهداشتی، رعایت و هرگز تصور نگردد که هوای آزاد، مصونیت می آورد.

نخست وزیر انگلیس هشدار داد: آنهایی که تصور می نمایند در برابر کرونا آسیب پذیر نیستند ممکن است ناقل ویروس به دیگران باشند. پس ضروری است که توصیه های بهداشتی را جدی بگیرید و از آن ها تبعیت کنید.

وی توضیح داد که این دستورالعمل ها هرچند سختگیرانه، اما برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، که تا به امروز جان 281 نفر در این کشور را گرفته مقرر شده است.

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس روز به روز در حال افزایش است. دولت جانسون چند روز پس از آنکه سایر کشورهای اروپایی شهفرایندان خود را مجبور به قرنطینه خانگی کردند، دستور داد رستوران ها، سالن های تئاتر، سینماها و سالن های بدنسازی تعطیل شوند تا سرعت شیوع ویروس کرونا کاهش یابد.

نخست وزیر انگلیس در ادامه اظهارات خود هشدار داد که اگر تا 24 ساعت آینده اوضاع از بحرانی تر گردد، ناگزیر از سیاست سایر کشورهای اروپایی تبعیت می نماید. او به تمام آنهایی که از خانه بیرون می فرایند، ورزش می نمایند و از هوای آزاد لذت می برند توصیه کرد؛ فاصله اجتماعی را رعایت نمایند.

جانسون تأکید کرد: اگر قادر به این کار نیستید، نمی خواهید چنین کاری را انجام دهید، مختار هستید اما ما این اقدام را صورت خواهیم داد و تدابیر سختگیرانه تری به اجرا می گذاریم.

همزمان با هشدار نخست وزیر انگلیس، شماری از شهرداری های مناطق مختلف کشور، با صدور بیانیه هایی، پارک ها و مکان های عمومی را تا اطلاع ثانوی تعطیل کردند.

مردم انگلیس در هفته های گذشته از ترس اعمال سیاست قرنطینه خانگی در این کشور به فروشگاه ها هجوم برده و دست به احتکار مواد خوراکی زده اند. جانسون گفته که ارتش این کشور برای اجرای سیاست قرنطینه خانگی در آماده باش کامل به سر می برد.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز پنج هزار و 683 نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده اند. این آمار نسبت به روز قبل 665 نفر افزایش نشان می دهد. جانسون پیش بینی نموده که این میزان در روزها و هفته های آینده بسرعت افزایش خواهد یافت.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اولتیماتوم جانسون به مردم درباره قرنطینه کامل انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اولتیماتوم جانسون به مردم درباره قرنطینه کامل انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید