تبدیل کاخ یاقوت به موزه برای کمبود سرانه های فرهنگی و خدماتی

به گزارش وبلاگ انجمن ها، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، تبدیل کاخ یاقوت به موزه برای کمبود سرانه های فرهنگی و خدماتی شرق تهران صورت می گیرد.

تبدیل کاخ یاقوت به موزه برای کمبود سرانه های فرهنگی و خدماتی

داستان چیست؟

مرتضی رحمانی در جلسه مشترک با مسئولین سازمان تأمین اجتماعی در زمینه تعاملات و راهکارهای اجرایی بهره برداری از کاخ یاقوت به نفع شهروندان به سبقه تاریخی و امکانات پارک جنگلی سرخه حصار به عنوان قطب گردشگری شرق تهران اشاره نمود و اضافه نمود: 56 پروژه در جهت تامین کمبود سرانه های فرهنگی، اجتماعی و ... شرق تهران برای این بوستان تاریخی تعریف شده که با تبدیل کاخ یاقوت به موزه یا یک مکانی فرهنگی، گامی دیگر در جبران کمبود سرانه های فرهنگی و خدماتی شرق تهران به نفع شهروندان برداشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه کاخ یاقوت میراث فرهنگی و تمدن ایران است که می بایست در حفظ، صیانت و معرفی آن کوشا باشیم، بر لزوم تشکیل کارگروهی تخصصی با زمانبندی تعیین، مشتکل از نمایندگان شهرداری، سازمان تأمین اجتماعی، اداره کل حریم و میراث فرهنگی جهت بهره مندی هرچه سریعتر شهروندان از این مکان تاریخی تأکید کرد.

همچنین در این مراسم هادی زبده، معاون اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی ابراز امیدواری کرد با تعاملات انجام شده در آینده ای نزدیک امکانات این ساختمان تاریخی و فرهنگی مورد استفاده عموم مردم قرار گیرد.

براساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13، قصر یاقوت از کاخ های شرق تهران در سال 1262 خورشیدی و در دوران ناصرالدین شاه قاجار در منطقه سرخه حصار بنا قرار گرفت. عمارت قصر یاقوت، کاخ یاقوت یا کاخ سرخه حصار نامهای دیگر آن هستند. این کاخ درون پهنه کنونی بیمارستان شهید لواسانی جای دارد. این اثر در تاریخ یکم مهرماه سال 1382 با شماره ثبت 10412 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

منبع: همگردی

به "تبدیل کاخ یاقوت به موزه برای کمبود سرانه های فرهنگی و خدماتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل کاخ یاقوت به موزه برای کمبود سرانه های فرهنگی و خدماتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید