بنگلادشی ها آماده سرمایه گذاری در ایران

به گزارش وبلاگ انجمن ها، استاندار گلستان گفت:با توجه به موقعیت های سرمایه گذاری در استان، آمادگی حضور سرمایه گذاران بنگلادشی در بندرخواجه نفس و همچنین ظرفیت های گردشگری در گلستان را داریم.

بنگلادشی ها آماده سرمایه گذاری در ایران

به گزارش وبلاگ انجمن ها آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، هادی حق شناس در ملاقات با اعظم سارکار، سفیر بنگلادش در جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: به دلیل سابقه فعالیت در سازمان بنادر و همچنین ظرفیت های گلستان، کوشش دارم هر چه زودتر در منطقه خواجه نفس بندر ایجاد کنیم و البته از حضور سرمایه گذاران بنگلادشی در این زمینه استقبال می کنیم.

وی اضافه کرد: بر اساس توافق با وزیر راه و شهرسازی، بخش دولتی به عنوان فراهم کننده زیرساخت در بندر خواجه نفس همکاری خواهد داشت و از سرمایه گذاران بخش خصوصی 2 کشور استقبال می نماید.

استاندار گلستان گفت: کوشش داریم در سال های آینده خواجه نفس را به بندر تخصصی چوب و غلات در شمال کشور تبدیل کنیم.

حق شناس گفت: هزینه ایجاد یک بندر در جنوب کشور 10 برابر شمال کشور است و ما در خواجه نفس می توانیم با ایجاد عمق 3 تا 4 متری شرایط پهلوگیری کشتی ها را فراهم کنیم اما در جنوب باید این عمق 12 تا 13 متر باشد.

همچنین در این ملاقات سفیر بنگلادش در جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: با اشاره به تشابهات گلستان با بنگلادش، علی رغم علاقه مندی بخش خصوصی خواستار حمایت های بخش دولتی ایران از سرمایه گذاران هستیم.

اعظم سارکار گفت: این سرمایه گذاران نزدیک به 20 سال است که در ایران فعالیت دارند و با آگاهی از ظرفیت ها و شرایط سرمایه گذاری به گلستان آمده اند و امیدواریم این روابط بتواند زمینه همکاری مشترک را فراهم آورد.

منبع: همشهری آنلاین

به "بنگلادشی ها آماده سرمایه گذاری در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنگلادشی ها آماده سرمایه گذاری در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید