بررسی مطالعات حوزه نقد و تحلیل عکاسی معاصر ایران و جهان

به گزارش وبلاگ انجمن ها، مجموعه وبینارهای درباره عکاسی هر هفته پنجشنبه ها با حضور اساتید، منتقدین و هنرمندان رشته عکاسی برگزار می شود.

بررسی مطالعات حوزه نقد و تحلیل عکاسی معاصر ایران و جهان

به گزارش وبلاگ انجمن ها، اولین وبینار درباره عکاسی با عنوان هرمنوتیک عکس های اجتماعی، از منظر تاریخ اجتماعی حواس با حضور دکتر محمد حسن پور، عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان و مدرس گروه عکاسی دانشگاه سوره، اساتید، دانشجویان و علاقه مندان به عکاسی، روز پنجشنبه 8 خرداد ساعت 21 برگزار شد.

مجموعه وبینارهای درباره عکاسی به همت کانون عکس دانشگاه سوره و با توجه به عدم حضور دانشجویان در دانشگاه، به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، با هدف طرح و بررسی مطالعات جدید در حوزه نقد و تحلیل عکاسی معاصر ایران و جهان هر هفته به صورت مجازی برگزار می شود.

هدف از وبینار تحلیل هرمنوتیکی عکس های اجتماعی، همان­طور که از عنوان آن پیداست، بررسیِ سازوکارهای تحلیلی عکس­ است که مبتنی بر علم هرمنوتیک هستند. از آن­جا که هرمنوتیک عکس، می ­تواند به­ شکل­ ها و در شاخه های علمی متنوعی طرح­ شود، بستری مناسب را به­ عنوان روش علمی کار می طلبد. به­ عنوان مثال هرمنوتیک عکس­ را می ­توان بر اساس نوعِ تحلیل و ویژگی های کاربردیِ تفسیر، با روان­شناسی، جامعه شناسی، فلسفه و تاریخ پیوند داد و متونِ انتقادی متنوعی­ را در تحلیل عکس به­ دست­ آورد.

شرکت در این وبینارها برای عموم آزاد و رایگان است و نیاز به ثبت نام ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بررسی مطالعات حوزه نقد و تحلیل عکاسی معاصر ایران و جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی مطالعات حوزه نقد و تحلیل عکاسی معاصر ایران و جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید