بازار مسکن در زمستان آرام است ، راه اندازی سامانه شناسایی واحد های خالی

به گزارش وبلاگ انجمن ها، سرپرست معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: سامانه شناسایی واحد های خالی بزودی راه اندازی می گردد.

بازار مسکن در زمستان آرام است ، راه اندازی سامانه شناسایی واحد های خالی

وبلاگ انجمن ها: محمود محمودزاده سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ، با بیان اینکه آمار ها و عملکرد بازار مسکن نشان می دهد که التهابات موجود در بازار مسکن کاهش یافته است، گفت: تحلیل ها نشان دهنده این است که التهبات موجود در بازار های موازی کاهش یافته و همین امر زمینه ساز بهبود وضعیت بازار مسکن شده است.

او با بیان اینکه اقدامات اجرا شده در بازار مسکن از جمله راه اندازی سامانه شناسایی واحد های خالی در بهبود وضعیت این بازار تأثیرگذار خواهد بود، گفت: ورود 2 میلیون و 100 هزار واحد خالی از سکنه به بازار مسکن می تواند در تثبیت قیمت های این بازار موثر باشد.

محمودزاده اظهار کرد: ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا و همچنین اجرای سیاست های تشویقی و اخذ مالیات های بازدارنده خود تأثیر جدیدی در بهبود وضعیت این بازار خواهد گذاشت بنابراین سعی خواهیم کرد با اخذ مالیات از خانه های خالی رونق را در بازار مسکن حفظ کنیم.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی شرح داد: شرایط موجود بازار مالی توانسته بخش مسکن را به سمت آرامش راهنمایی کند در نتیجه اگر روند موجود در اقتصاد کشور همچنان ادامه یابد به نظر می رسد که در زمستان بازاری آرام و بدون افزایش قیمت داشته باشیم.

او با اشاره به اینکه سامانه شناسایی واحد های خالی که مدت بسیار زیادی نیمه تمام باقی مانده بود به زودی راه اندازی می گردد، گفت: در اجرای این سامانه نیازمند جمع آوری اطلاعات و هماهنگی چند دستگاه دولتی بودیم به همین دلیل راه اندازی این سامانه به تعویق افتاده بود.

محمودزاده شرح داد: خوشبختانه در چند ماه گذشته تمامی دستگاه ها پای کار آمدند و به زودی با شناسایی خانه های خالی و راه اندازی این سامانه شاهد بهبود وضعیت بازار مسکن و ورود خانه های جدید به بازار مسکن خواهیم بود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در سرانجام گفت: شرایط کنونی بازار مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته بسیار بهتر شده و امیدواریم تا سرانجام سال این روند بهبود قیمت همچنان ادامه یابد.

منبع: توریسم آنلاین

به "بازار مسکن در زمستان آرام است ، راه اندازی سامانه شناسایی واحد های خالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار مسکن در زمستان آرام است ، راه اندازی سامانه شناسایی واحد های خالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید