افزایش 121 درصدی معاملات اوراق بدهی

به گزارش وبلاگ انجمن ها، خبرنگاران: امروز 23 آذرماه 1399 فرایند معاملات اوراق بدهی با فرایند کلی چند روز اخیر این بازار تفاوت داشت.

افزایش 121 درصدی معاملات اوراق بدهی

به گزارش وبلاگ انجمن ها دیروز معاملات اوراق با کاهش 52 درصدی حجم معاملات نسبت به روز کاری پیش از آن به 93 میلیارد تومان رسید که این رقم کف حجم معاملات در چند ماه اخیر بوده و132 میلیارد تومان کمتر از متوسط حجم معاملات روزانه به شمار می رسید، با این حال امروز معاملات اوراق افزایش 121 درصدی داشت و به 205 میلیارد تومان رسید.

در همین زمینه

منحنی بازدهی اوراق بدهی دولتی چیست؟

نرخ بازده اوراق با سررسید یکسال 1.3 درصد افزایش یافت و به 19.4 درصد رسید و نرخ بازده اوراق با سررسید دو سال کاهش 1 دهم درصدی داشت و به 20.27 درصد رسید

نرخ بازدهی آینده اوراق نیز امروز کاملا با کاهش در سررسیدهای بلند مدت از سررسید 300 روز تا 1200 روز کمی بالاتر از محور 21 درصد قرار گرفت.

نرخ بازده نقدی و آینده

در بازار اوراق بدهی دولتی، نرخ های بازده اوراق در سررسیدهای زمانی مختلف از طریق عرضه و تقاضا کشف می شود. نرخ کشف شده بر اساس این سازوکار متوسط بازده نقدی نگهداری اوراق تا سررسید را نشان می دهد. همچنین از تفاوت نرخ های بازده نقدی در سررسیدهای مختلف، می توان برای استخراج بازده آینده مورد انتظار سرمایه گذاران استفاده کرد.

منبع: اقتصادنیوز

به "افزایش 121 درصدی معاملات اوراق بدهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 121 درصدی معاملات اوراق بدهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید