افتتاح فاز اول بزرگترین مجتمع پرورش دام سبک کشور در فشافویه، مخبر: جلوی یک میلیارد دلار واردات کشاورزی را می گیریم

به گزارش وبلاگ انجمن ها، مراسم بهره برداری از فاز اول بزرگترین مجتمع صنعتی پرورش و اصلاح نژاد 80 هزار راسی دام سبک کشور با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در فشافویه تهران برگزار گشت.

افتتاح فاز اول بزرگترین مجتمع پرورش دام سبک کشور در فشافویه، مخبر: جلوی یک میلیارد دلار واردات کشاورزی را می گیریم

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری وبلاگ انجمن ها، آیین بهره برداری از فاز اول بزرگترین مجتمع صنعتی پرورش و اصلاح نژاد 80 هزار راسی دام سبک کشور و کلنگ زنی پروژه کارخانه لبنی با ظرفیت 12 هزار تن کره و 40 هزار تن شیر خشک در سال با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در فشافویه تهران برگزار گشت.

محمد مخبر در این مراسم، با عرض تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: ستاد اجرایی در یک سال 40 هزار طرح را با ظرفیت 165 هزار شغل ایجاد کرده که این حجم از فعالیت ها فقط با روحیه جهادی حاصل می شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اشتغال را مهمترین اولویت کشور عنوان کرد و گفت: در بنیاد برکت 60 هزار طرح را امسال هدف گذاری کرده ایم که 80 درصد آن در زمینه دامداری است.

وی افزود: شایسته کشورمان نیست که تا 90 درصد در زمینه دانه های روغنی و کره وابسته به واردات باشیم.

مخبر با اشاره به فعالیت ستاد اجرایی در بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی، گفت: براساس برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم، قصد داریم تا در مدت سه سال جلوی یک میلیارد دلار واردات کشاورزی و دامی را بگیریم که هم اکنون 25 درصد جلوتر از برنامه هایمان هستیم.

در بخش دیگری از این مراسم، حشمت الله عسگری معاون استاندار تهران گفت: اینکه ستاد اجرایی فرمان امام در مسئله ای مداخله کرده که دغدغه تمام مردم است، نشان از توجه مدیریتی این مجموعه در عرصه امنیت غذایی دارد.

وی افزود: ورود پر قدرت ستاد به حوزه استراتژیک کشاورزی و تامین امنیت غذایی و مشارکت با بخش خصوصی برای برطرف کردن کمبودها، منشا خیر فراوانی برای کشور بوده و باعث جهش تولید و جلوگیری از خروج ارز شده است.

معاون استاندار تهران تاکید کرد: ستاد اجرایی فرمان امام درک زیادی از سرمایه گذاری دارد و وظیفه خود می دانم از ریاست این مجموعه تشکر کنم.

عسگری افزود: ما معتقدیم اگر قرار باشد تورم مدیریت شود و بیکاری و آسیب های اجتماعی به حداقل برسد، فقط با توسعه ظرفیت های تولیدی ممکن است و اگر کسی در این حوزه کار کرد می تواند بگوید در راستای دغدغه های نظام قدم برداشته است.

وی با اشاره به ظرفیت بالای استان تهران برای تولیدات محصولات کشاورزی، یادآور شد: 11 درصد شیر مصرفی کشور در تهران تولید می شود.

4076/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "افتتاح فاز اول بزرگترین مجتمع پرورش دام سبک کشور در فشافویه، مخبر: جلوی یک میلیارد دلار واردات کشاورزی را می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح فاز اول بزرگترین مجتمع پرورش دام سبک کشور در فشافویه، مخبر: جلوی یک میلیارد دلار واردات کشاورزی را می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید