اعزام بیش از 2500 پزشک و نیروی امدادی برای اربعین به عراق

به گزارش وبلاگ انجمن ها، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: بیش از 2500 پزشک، پرستار، نیروی امدادی و ... از هلال احمر برای خدمت رسانی در اربعین به عراق اعزام خواهند شد.

اعزام بیش از 2500 پزشک و نیروی امدادی برای اربعین به عراق

به گزارش وبلاگ انجمن ها، دکتر محمدتقی حلی ساز در نشست خبری که به منظور تشریح اقدامات جمعیت هلال احمر برای اربعین سال جاری برگزار گردید گفت: چند سالی است که وظیفه ارائه خدمات به زائران در راهپیمایی اربعین نیز به مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر واگذار شده است.

وی با بیان اینکه به همین دلیل نیز هلال احمر آمادگی خود را ارتقاء داده است، گفت: سال جاری طبق پیش بینی ها حدود سه میلیون نفر در راهپیمایی اربعین شرکت خواهند کرد که این پیش بینی با توجه به اینکه جمعیت زائران ایرانی در تاسوعا و عاشورای آن چهار برابر شده بود به نظر درست بوده و حتی ممکن است بیش از این تعداد نیز در راهپیمایی شرکت نمایند.

حلی ساز با بیان اینکه به همین دلیل نیز تمهیدات خود را در کشور عراق در ایام راهپیمایی اربعین افزایش دادیم، گفت: همچنین از ظرفیت دیگر بخش های هلال احمر از جمله سازمان جوانان و سازمان داوطلبان نیز بهره گرفته ایم.

وی با تاکید بر اینکه زائران برای حضور در راهپیمایی اربعین باید حتما در سامانه سماح ثبت نام نمایند، گفت: این جزو مصوبات ستاد اربعین است و همه دستگاه های عضو این ستاد از جمله هلال احمر باید از آن تبعیت نمایند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در خصوص بعضی نقدها مطرح شده از اخذ 7000 تومان پول از زائران اعلام نمود: سامانه سماح از هر زائر 22 هزار تومان دریافت می نماید که 15 هزار تومان آن مربوط به خدمات بیمه ای بوده و 7000 تومان آن نیز به جمعیت هلال احمر خواهد شد.

حلی ساز درباره اینکه مگر خدمات هلال احمر نباید رایگان باشد اظهار کرد: تمامی خدمات هلال احمر به زائران در کربلا و عراق رایگان است اما این مبلغ صرف هزینه های حمل و نقل، تامین دارو، تجهیزات و ... خواهد شد و در واقع می توان گفت که مجموع این مبلغ حتی به اندازه نیمی از هزینه کرد هلال احمر برای زائران اربعین در کشور عراق نیست.

وی در خصوص هزینه های درمان برای زائران نیز گفت: تمامی این هزینه ها کاملا رایگان است. البته خدمات درمانی در بیمارستان ها و مراکز پزشکی عراق رایگان نبوده و ما در حال رایزنی و پیگیری هستیم که بتوانیم این موارد را تامین کنیم.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمردر خصوص آمار جان باختگان ایرانی در راهپیمایی اربعین اعلام نمود: طبق آمارهای ما سال گذشته 70 نفر در این مراسم فوت کردند که البته بیشتر آنها به دلیل تصادف رانندگی جان خود را از دست داده اند و این آمار در مقایسه با حدود دو میلیون نفری که به این مراسم رفته بودند، آمار زیادی نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعزام بیش از 2500 پزشک و نیروی امدادی برای اربعین به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام بیش از 2500 پزشک و نیروی امدادی برای اربعین به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید