آخرین ابزار قانونی جریمه یا توقیف است

به گزارش وبلاگ انجمن ها، سرهنگ جهانی گفت:جریمه یا توقیف، آخرین ابزار قانونی برای اجرای تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است

آخرین ابزار قانونی جریمه یا توقیف است

به گزارش ، سرهنگ جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا در واکنش به اخبار منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر جریمه کادر درمانی حین تردد بین شهری در استان گیلان گفت: در اجرای سیاست های ستاد ملی مبارزه با کرونا که عمده تصمیم سازان آن، از کادر محترم و زحمت کش درمان کشور هستند، پلیس راهور به جد نسبت به اعمال محدودیت در تردد های با پلاک غیر بومی اقدام می نماید.

وی افزود: از زمان شروع اجرای این طرح، به همکاران سراسر کشور ابلاغ شد، تسهیلات لازم در تردد کادر محترم درمان و سایر مشاغل ضروری را در اجرا لحاظ نموده و توقیف و جریمه را بنا به ضرورت وعدم کفایت تذکر اعمال نمایند. در طول اجرای طرح، برخی از هموطنان، با ارائه مدارک غیر قابل قبول و یا حتی نامعتبر، اصرار به انجام سفر های غیر ضروری می نمایند که همکاران بنده ناچارند از تردد های آنان ممانعت نمایند.

سرهنگ جهانی بیان کرد: مدارک قابل قبولی که به همکاران ابلاغ شده تا با ارائه آن از سوی مترددین اجازه عبور دهند، مدارک مشخصی می باشد و تشخیص اصالت سایر مدارک، مانند نامه اداری، حکم مأموریت و... که مستلزم استعلام می باشد، در حین اجرای مأموریت ممکن نبوده و همکاران بعضاً ناچار به جریمه و یا توقیف خودرو های پلاک شخصی می گردند که مأموریت آنان برای افسر، قابل احراز نمی باشد.

وی ادامه داد: همه این محدودیت ها و سخت گیری ها در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و حفظ سلامت هموطنان صورت می پذیرد، لذا مالکان خودرو های شخصی کادر محترم درمان که به واسطه عدم امکان احراز مجاز بودن تردد آنان، جریمه شده و یا توقیف شده اند، می توانند برای بررسی موضوع با همراه داشتن مدارک مثبته به پلیس راهور استان، مراجعه و از آن طریق اگر حقوقی داشتند احیاء شود نه اینکه اقدام به نشر ان در شبکه های اجتماعی نمایند.

سرهنگ جهانی در پایان با اشاره به اینکه افسران راهور با کمترین امکانات بهداشتی در شرایط پر ریسک معابر و یا بگوییم خدمت طاقت فرسا، به صورت شبانه روز حضور دارند، از عموم هموطنان خواست: افسران راهور را همرزمان مظلوم و بی ادعای خود، در مقابله با این بیماری دانسته و مطمئن باشند جریمه یا توقیف، به عنوان آخرین ابزار قانونی، برای همکاران ما نیز خوشایند نبوده وصرفاً راهی است که اجرای تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا را ممکن می سازد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آخرین ابزار قانونی جریمه یا توقیف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین ابزار قانونی جریمه یا توقیف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید