7.2 درصد جمعیت خوزستان بالای 60 سال دارند

به گزارش وبلاگ انجمن ها، مدیرکل بهزیستی خوزستان با بیان اینکه حدود 7.2 درصد جمعیت استان خوزستان بالای 60 سال دارند، گفت: حدود 23 هزار و 652 نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی خوزستان را افراد بالای 60 سال تشکیل می دهند.

7.2 درصد جمعیت خوزستان بالای 60 سال دارند

به گزارش وبلاگ انجمن ها، غلامرضا صدیق راد با اشاره به شعار امسال روز جهانی سالمندان تحت عنوان فرصت های برابر برای تمام سنین اظهار کرد: نهم مهرماه برابر با اول اکتبر از سوی سازمان ملل به عنوان روز سالمند نام گذاری شده است و هر سال در ایران هفته ملی سالمند از 3 تا 9 مهرماه برای تکریم سالمندان برگزار می شود.

وی اظهار داشت: حدود 7.2 درصد جمعیت استان خوزستان بالای 60 سال دارند و تا خاتمه شهریور 98، حدود 23 هزار و 652 نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی خوزستان را افراد بالای 60 سال تشکیل داده اند.

صدیق راد افزود: طبق برنامه ریزی دبیرخانه شورای ملی سالمندان، بهزیستی خوزستان همچون سال های گذشته، به پاس گرامیداشت مقام شامخ سالمندان، برنامه هایی در سطح شهرستان ها با همکاری سایر ارگان ها، موسسات و مراکز غیردولتی برگزار می کند.

وی بیان نمود: برگزاری جلسه گرامیداشت هفته تکریم سالمندان با برخی ادارات کل استان و برگزاری مراسمی به همین مناسبت، برپایی ایستگاه سلامت و ارائه خدمات پزشکی و درمانی همچون تست فشارخون، اندازه گیری قد و وزن سالمندان و توزیع ویتامین D به سالمندان با همکاری مراکز بهداشت، برگزاری جشنواره های ورزشی مختص سالمندان، برپایی کلاس های آموزشی با موضوعات روانشناختی و تغذیه مناسب و ارائه بروشورها و پمفلت های آموزشی، بازدید و مراقبت از سالمندان ناتوان در منزل، برپایی راهپیمایی سالمندان و حضور سالمندان در مناسبت های مذهبی و نماز جمعه از جمله فعالیت های بهزیستی در این هفته است.

مدیرکل بهزیستی خوزستان شرح داد: سالمندی فرآیند مداومی در زندگی انسان است ولی نمی توان دقیقا گفت از چه سنی آغاز می شود و چه وقت می توان فردی را سالخورده تلقی کرد ولی طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی، سالمند کسی است که سن او از مرز 60 سالگی گذشته باشد.

وی گفت: سازمان بهزیستی علاوه بر خدمات حمایتی و رفاهی شامل کمک های نقدی، وام مسکن یا کمک هزینه ودیعه مسکن و کمک هزینه ایاب و ذهاب، کمک های غیرنقدی مثل پوشاک، مواد غذایی، بن کالا، اردوهای فرهنگی تفریحی و سیاحتی زیارتی و خدمات توانبخشی و توانپزشکی نیز به سالمندان ارائه می دهد.

صدیق راد افزود: ارائه خدمات درمانی، فیزیوتراپی، مددکاری و کاردرمانی به ویژه به سالمندان کم بضاعت و ناتوان که در مراکز نگهداری و مراقبتی شبانه روزی هستند و همچنین تامین اقلام مورد نیاز سالمندان همچون عصا، ویلچر، تشک مواج و وسایل مصرفی پزشکی مانند وسایل پانسمان و پوشاک از دیگر خدمات بهزیستی برای سالمندان است.

وی افزود: در حال حاضر بهزیستی خوزستان دارای 17 مرکز توانبخشی مختص سالمندان با ظرفیت 830 نفر اعم از هشت مرکز شبانه روزی با ظرفیت 440 نفر و پنج مرکز روزانه با ظرفیت 230 نفر و (پنج مرکز توانخواه با ظرفیت 210 نفر جهت ویزیت در منزل است که در این مراکز به سالمندان خدمات مراقبتی و توانبخشی ارائه می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "7.2 درصد جمعیت خوزستان بالای 60 سال دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7.2 درصد جمعیت خوزستان بالای 60 سال دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید