500 نیروی گارد ملی آمریکا در شهر مینیاپولیس مستقر شدند

به گزارش وبلاگ انجمن ها، در پی تشدید اعتراضات و ناآرامی ها، 500 نیروی گارد ملی آمریکا در شهر مینیاپولیس مستقر شدند و رئیس جمهور آمریکا نیز گفت که این نیروها کاملا آماده هستند.

500 نیروی گارد ملی آمریکا در شهر مینیاپولیس مستقر شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ انجمن ها، پس از سه روز اعتراضات در شهر مینیاپولیس واقع در ایالت مینه سوتا، 500 نفر از نیروهای گارد ملی در این شهر مستقر شدند.

ژنرال جان ینسن از مقامات گارد ملی ایالت مینه سوتا گفت: نیروهای ما آموزش دیده اند تا از جان و مال انسان ها حفاظت نموده و از برگزاری مسالمت آمیز تظاهرات اطمینان حاصل نمایند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در پیامی در توئیتر از حضور نیروهای گارد ملی این کشور در شهر میناپولیس اطلاع داد. وی گفت که این نیروها کاملا آماده هستند.

دوشنبه گذشته بود که یک افسر پلیس سعی کرد با رفتاری خشن، جورج فلوید سیاهپوست 46 ساله را که غیرمسلح بود، بازداشت کند. تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می داد که آن پلیس آمریکایی، زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد.

رسانه های آمریکایی گزارش می دهند علی رغم اینکه بطن اصلی اعتراضات اخیر علیه خشونت های پلیس آمریکا علیه رنگین پوستان است اما نیروهای امنیتی و پلیس این کشور در روبرو با این تظاهرات ها، بازهم به تدابیر و اقدامات خشن متوسل شده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "500 نیروی گارد ملی آمریکا در شهر مینیاپولیس مستقر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "500 نیروی گارد ملی آمریکا در شهر مینیاپولیس مستقر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید