کتابخانه بهترین تعریف از اقتصاد اشتراکی و محیطی است

به گزارش وبلاگ انجمن ها، خبرنگاران/خراسان رضوی کارشناسان اظهار کردند: کتابخانه ها نمونه ای از گزینه های پایدارتر در مقابل کتاب های کاغذی یا الکترونیکی هستند.

کتابخانه بهترین تعریف از اقتصاد اشتراکی و محیطی است

به نقل از تریهاگر، یکی از عادت های افراد در گذشته استفاده از کتاب های کاغذی بود، اما در حال حاضر استفاده از کتاب های الکترونیکی رونق یافته است. به همین دلیل استقبال از کتابخانه ها هم مانند گذشته نیست.

بعضی از افراد هنوز عاشق خواندن کتاب های کاغذی هستند و لمس کاغذ و بوی آن برای آنان بسیار لذت بخش است. این افراد معتقدند زمانی که کتاب کاغذی می خوانند تجربه متفاوتی نسبت به خواندن کتاب های الکترونیکی دارند.

البته بعضی از خوانندگان بر این باورند که کتاب های کاغذی به محیط زیست آسیب می رسانند، زیرا در فراوری آنها درختان بسیاری از بین می فرایند و منابع زیادی استفاده می گردد.

بهترین روش در حافظت از طبیعت و استفاده از کتاب های کاغذی، کتابخانه هاست.

همانطور که به افراد توصیه می گردد تا از بطری های یکبار مصرف استفاده ننمایند و بجای آن از بطری های قابل بازیافت استفاده نمایند به دوستداران کتاب های کاغذی نیز توصیه می گردد که از کتابخانه ها بجای خرید کتاب کاغذی استفاده نمایند.

کتاب های کتابخانه دیگر یکبار مصرف نیستند، آنها بارها مورد استفاده قرار می گیرند و به اشتراک گذاشته می شوند. از این طریق، هم تجربه استفاده از کتاب های کاغذی را خواهید داشت و هم کمتر به محیط زیست آسیب خواهید رساند.

کتابخانه بهترین تعریف از اقتصاد اشتراکی(Sharing Economy) و محیطی هست که در آنجا افراد می توانند به دیگران یاری نمایند و در آموزش آنان سهیم باشند.

در حال حاضر، کتابخانه ها در همه جا مورد تهدید هستند، بنابراین اگر به تاثیر محیطی خواندن اهمیت می دهید به یاد داشته باشید که بهترین گزینه کتاب الکترونیکی نیست، سبزترین کتاب، همان کتابی است که از کتابخانه عمومی به امانت گرفته اید.

اقتصاد اشتراکی (Sharing Economy) اصطلاحی است که در برگیرنده معانی متفاوتی است و اغلب در توصیف فعالیت مالی و اجتماعی حاوی تبادلات آنلاین به کار می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کتابخانه بهترین تعریف از اقتصاد اشتراکی و محیطی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتابخانه بهترین تعریف از اقتصاد اشتراکی و محیطی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید