کامیون ارزان می&zwnjشود؟

به گزارش وبلاگ انجمن ها، خبرنگاران : گمرک ایران بخشنامه مجاز بودن ترخیص کامیون های دست دوم وارداتی را با هماهنگی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به کلیه گمرکات اجرایی کشور ابلاغ کرد.

کامیون ارزان می&zwnjشود؟

به گزارش وبلاگ انجمن ها به نقل از خبرگزاری مهر، پس از آنکه وزیر راه و شهرسازی طی نامه ای به رئیس جمهور، خواستار موافقت وی با ترخیص کامیون های وارداتی دست دوم (زیر 3 سال ساخت) اروپایی و کره ای و ژاپنی که در انبارهای گمرکات کشور دپو شده اند، شد، رئیس جمهور نیز بلافاصله با درخواست وی موافقت کرد و به وزیر صمت دستور داد تا با ترخیص آنها موافقت کند.

پس از موافقت وزارت صمت با ترخیص کامیون های دست دوم وارداتی که در سامانه جامع تجارت، ثبت سفارش واردات شده بودند، گمرک و سازمان راهداری نیز با یکدیگر توافق نموده اند که به ازای هر یک دستگاه کامیون فرسوده که گواهی اسقاط دریافت نموده باشد، یک دستگاه کامیون دست دوم زیر 3 سال ساخت از انبارهای گمرکات ترخیص شوند.

صدرالله بمانا مشاور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در امور نوسازی ناوگان عمومی حمل و نقل نیز دو هفته قبل در گفت وگو با خبرنگار مهر، از موافقت رئیس جمهور با درخواست وزیر راه برای ترخیص حدود 2 هزار دستگاه کامیون مانده در انبارهای گمرک خبر داده بود.

کارشناسان بازار خودرو معتقدند با اجرای طرح واردات کامیون های دست دوم اروپایی، علاوه بر آنکه مشکل کمبود کامیون نوساز و شبه نوساز در کشور تا حدودی رفع می گردد، مصرف سوخت نیز کاهش یافته و قیمت کامیون های فرسوده که در حال حاضر به دلیل کمبود خودروی سنگین، نجومی شده، به شدت افت خواهد نمود.

منبع: اقتصادنیوز

به "کامیون ارزان می&zwnjشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامیون ارزان می&zwnjشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید