نرخ مرغ کاهشی شد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، خبرنگاران : مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به کاهش نرخ مرغ در بازار گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی ها 20 تا 21 هزار تومان است.

نرخ مرغ کاهشی شد

به گزارش وبلاگ انجمن ها به مقل از وبلاگ انجمن ها ،محمدعلی کمالی سروستانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه قیمت مرغ به کمتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار رسیده است، اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 12 هزار و 800 تا 14 هزار تومان و مرغ گرم 20 تا 21 هزار تومان است.

وی افزود: با توجه به توزیع نهاده و میزان جوجه تولیدی پیش بینی می شود که تغییرات خاصی در بازار مرغ طی روزهای آینده اتفاق نیفتد.

کمالی سروستانی ادامه داد: با وجود افزایش هزینه های تولید، مرغداران انتظار دارند که هر چه سریع تر قیمت واقعی مرغ اعلام شود، ضمن آنکه پشتیبانی امور دام با خرید مازاد مرغ از سطح بازار به تعادل قیمت کمک کند.

به گفته این مقام مسئول، در حال حاضر مرغداران موظفند به همان میزانی که نهاده دریافت می کنند، گوشت مرغ با نرخ مصوب در اختیار پشتیبانی امور دام قرار دهند.

وی قیمت هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد را 8 تا 9 هزار تومان و ذرت داخلی را 3 هزار و 900 تا 4 هزار و 100 تومان خاطرنشان کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کمبودی در جوجه ریزی شب عید نداریم، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی بازار پیش بینی می شود که عرضه مرغ بیش از تقاضا باشد.

کمالی سروستانی با اشاره به اینکه نرخ فعلی مرغ جوابگوی هزینه های تولید نیست، اظهار کرد: با وجود آنکه بخش اعظم نهاده مرغ هایی که هم اکنون روانه بازار می شود، از بازار آزاد تامین شده است، نرخ مصوب فعلی جوابگو نیست.

این مقام مسئول ادامه داد: با تامین 100 درصد نهاده دامی مورد نیاز مرغدار، قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده حدود 16 هزار تومان و مرغ گرم 20 هزار و 400 تا 20 هزار و 500 تومان است.

کمالی سروستانی از انحصار در واردات نهاده های دامی خبر داد و گفت: واردات ذرت و کنجاله سویا توسط 10 تا 12 نفر صورت می گیرد که با این وجود این افراد بازار را در دست خود گرفتند، هر چند پشتیبانی امور دام نقش پررنگی در واردات دارد که این امر به تنظیم بازار کمک می کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه مرغداران نقشی در تعیین قیمت مرغ ندارند، گفت: هم اکنون 23 هزار مرغدار مشغول تولید مرغ هستند که به هیچ عنوان انحصار قیمت را در اختیار ندارند و کشتارکننده های مرغ در بازار نقش اساسی دارند.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی افزود: اگر روال توزیع نهاده دامی و مرغ منجمد و گرم با نرخ مصوب ادامه یابد، فرایند نزولی قیمت مرغ در بازار ادامه دار خواهد شد.

وی در خاتمه آینده بازار مرغ را در گرو نهاده های دامی دانست و گفت: با تامین ذرت و کنجاله مورد نیاز با نرخ مصوب، تولیدکنندگان مرغ تولیدی خود را با نرخ مصوب در بازار عرضه می کنند.

منبع: اقتصادنیوز

به "نرخ مرغ کاهشی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ مرغ کاهشی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید