نتایج ورزشکاران ایران در روز سوم مسابقات یونیورسیاد جهانی

به گزارش وبلاگ انجمن ها، به گزارش خبرنگار اعزامی از چین تایپه، روز سوم از بیست و نهمین دوره رقابتهای دانشجویان جهان امروز سه شنبه برگزار گشت و کاروان ایران در 4 رشته با نمایندگان خود به مصاف حریفانی از کشورهای دیگر رفت. آرمین هادی پور با کسب مدال طلای تکواندو، روز درخشانی را برای کاروان ایران رقم زد و تیم تیر و کمان مردان هم به فینال رسید.

نتایج ورزشکاران ایران در روز سوم مسابقات یونیورسیاد جهانی

تیر و کمان مردان به فینال صعود کرد

تیم تیر و کمان کامپوند تیمی دانشجویان ایران در بیست و نهمین دوره مسابقات دانشجویان جهان امروز سه شنبه پیروز شد با شکست تیم های قدرتمند آلمان، ترکیه و کره جنوبی راهی فینال شود. تیم کامپوند تیمی مردان ایران با ترکیب یاسر عموئی، میلاد رشیدی و امید طاهری ابتدا با نتیجه 213 به 203 مقابل آلمان پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. شاگردان صابر حسینی در این مرحله پیروز شدند با نتیجه 223 بر 217 تیم ترکیه را مغلوب کنند و به دیدار نیمه نهایی برسند. تیم ایران در مرحله نیمه نهایی به مصاف تیم قدرتمند کره جنوبی رفت که این بازی به نتیجه تساوی 222 رسید تا تیر طلایی تعیین کننده برنده باشد. در نهایت این تیم ایران بود که توانست در تیر طلایی با نتیجه 29 به 28 کره جنوبی را هم از پیش رو بردارد و به دیدار فینال برسد. مرحله نهایی فردا چهارشنبه بین ایران و روسیه برگزار می شود.

تیم کامپوند زنان هم در مرحله یک هشتم پیروز شد با نتیجه 218 بر 195 تیم مالزی را از پیش رو بردارد. این تیم با ترکیب فرشته قربانی، افسانه شفیعی و شیوا بختیاری در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف کره جنوبی رفت و با نتیجه 216 به 222 نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.

حذف شمشیربازان سابر

نجمه سازنچیان قهرمان سابر شمشیربازی تیم دانشجویان ایران که در بیست و نهمین دوره یونیورسیاد در تایوان حضور دارد، امروز بعد از درخشش در دور مقدماتی، در رقابتی کاملا فشرده با قهرمان جهان از روسیه مغلوب شد. وی در جدالی که در سالن همایش های نمایشگاهی تایپه انجام گرفت، 15 بر 14 به بروژانف باخت و از صعود به مرحله بالاتر باز ماند. سازنچیان در مرحله مقدماتی با کسب 5 برد و یک باخت، بهترین عملکرد را در تیم 3 نفره سابر زنان دانشجوی ایران داشت. پیش تر پریماه برزگر در مرحله مقدماتی 2 برد و 3 باخت کسب کرد تا در جمع 32 شمشیرباز مرحله حذفی، با برزانف روس مصاف دهد که مغلوب شد. همچنین کیانا باقرزاده با کسب 4 باخت و 2 برد حذف شد و از مرحله گروهی صعود نکرد.

دست جابر بهروزی به مدال نرسید

در ادامه بازیهای دانشجویان جهان و در مسابقات دسته 77 کیلوگرم وزنه برداری، امروز سه شنبه جابر بهروزی به روی تخته رفت که دستش به مدال نرسید و چهارم شد. جابر بهروز در حالی که با رکورد 135 کیلوگرم وارد استارت لیست شده بود، برای حرکت نخست خود وزنه 140 کیلویی را انتخاب کرد که با پیروزیت آن را بالای سر برد اما برای حرکات دوم و سوم مقابل وزنه 144 کیلوگرم ناپیروز بود تا با همان 140 کیلوگرم در یک ضرب به کار خود خاتمه دهد. در یکضرب ویاچسلاو یارکین از روسیه با 150 کیلوگرم اول شد، الکس بلمار از کانادا با 147 کیلوگرم در رده دوم قرار گرفت، آیدار کازوف از قزاقستان با 145 کیلوگرم سوم شد و جابر بهروزی با 140 کیلوگرم در مکان چهارم ایستاد.

در حرکت دو ضرب جابر بهروزی با وزنه 171 کیلوگرم شروع کرد که پیروز هم بود اما مقابل وزنه 177 کیلویی دوبار وزنه را انداخت تا دستش به مدال نرسد. بهروزی در حرکت سوم تنها وزنه را تا زانو بالا کشید و رها کرد. بهروزی با مجموع 311 کیلوگرم چهارم شد. کازوف از قزاقستان به مدال طلای دسته 77 کیلوگرم رسید، ویاچسلاو یارکین از روسیه نقره گرفت و بلمار کانادایی صاحب مدال برنز شد.

والیبال آرژانتین را شکست داد

تیم والیبال دانشجویان ایران در سومین دیدار خود در مسابقات دانشجویان جهان امروز سه شنبه در سالن دانشگاه ورزشی تایوان به مصاف آرژانتین رفت که این بازی با نتیجه 3 بر یک به سود ایران خاتمه یافت. ست اول این مسابقه با نتیجه 25 بر 16 به سود ایران خاتمه یافت. تیم ایران در ست دوم هم با اختلاف و با نتیجه 25 بر 15 بر آرژانتین غلبه کرد. با این حال روند بازی در ست سوم تغییر کرد و این آرژانتین بود که با نتیجه 25 بر 19 ایران را شکست داد. ست چهارم هم با برتری آرژانتین شروع شد ولی شاگردان مسعود آرمات به تدریج بازی را در دست گرفتند و در نهایت پیروز شدند با نتیجه 25 بر 22 حریفشان را شکست بدهند تا به سومین برد متوالی در یونیوسیاد برسند.ایران پیش از این پیروز شده بود برابر قبرس و امارات به پیروزی برسد. تیم دانشجویان ایران روز پنجشنبه در چهارمین دیدار خود در مرحله گروهی یونیورسیاد دانشجویان جهان، به مصاف سوئیس خواهد رفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نتایج ورزشکاران ایران در روز سوم مسابقات یونیورسیاد جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج ورزشکاران ایران در روز سوم مسابقات یونیورسیاد جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید