ماده غذایی که شما را از فشارخون بالا در امان نگه می دارد

به گزارش وبلاگ انجمن ها، یک مطالعه بین المللی با هماهنگی دانشگاه موناش استرالیا نشان داد، رژیم غذایی کم فیبر می تواند در برابر فشار خون بالا از افراد حفاظت کند.

ماده غذایی که شما را از فشارخون بالا در امان نگه می دارد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ انجمن ها به نقل از شینهوا، یک مطالعه بین المللی با هماهنگی دانشگاه موناش استرالیا نشان داد، رژیم غذایی کم فیبر می تواند در برابر فشار خون بالا از افراد حفاظت کند.

نتایج این پژوهش که امروز منتشر شده حاکی از آن است، موش هایی که از رژیم غذایی کم فیبر تغذیه می شوند بیشتر مستعد ابتلا به فشارخون بالا هستند.

پروفسور کای، محقق این مطالعه و مدیر بخش قلب و عروق در بیمارستان آلفرد استرالیا گفت: این مطالعه قابل توجه است زیرا برای نخستین بار معین می نماید که چگونه فیبر در رژیم غذایی به طور مستقیم سلامت قلب و عروق را تنظیم می نماید.

محققان باور دارند، حبوبات سرشار از مواد مغذی مفید هستند که علاوه بر پروتئین، می توانند فیبر بدن را تأمین نمایند و در پیشگیری

یکی از منحصر به فرد ترین یافته های این مطالعه این است که معینات باکتریایی روده به نام میکروبیوم روده ارتباط نزدیکی با فشار خون دارد و این پیوند نتیجه شیمیایی هایی است که توسط باکتری های روده به گردش خون منتقل می گردد.

تحقیقات نشان می دهد میزان ابتلا به فشارخون در افرادی که گیاه خوار هستند یا مقادیر بیشتری فیبر غذایی مصرف می نمایند، نسبت به دیگر افراد کمتر است. فشار خون بالا که به آن قاتل خاموش نیز گفته می گردد، می تواند منجر به سکته مغزی، انفارکتوس میوکارد، سفت شدن شریان ها و ماهیچه ها و همچنین مسائل کلیوی در صورت عدم درمان گردد.

محقق این پژوهش می گوید: گرچه اکنون فهمیده شده است که یک رژیم غذایی پر فیبر ممکن است در ایجاد بیماری های قلبی محافظت کند، اما مکانیسم این عمل همچنان معین نیست و احتیاج به پژوهش های بیشتری دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ماده غذایی که شما را از فشارخون بالا در امان نگه می دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماده غذایی که شما را از فشارخون بالا در امان نگه می دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید